İSRAİL İLE ANLAŞMA YAPILMAZ

Büyük İsrail'i kurmak ve Süleyman Mabedini yeniden inşa etmeyi amentü edinmiş Siyonist İsrail ile anlaşma yapılamaz.

15 Haziran 2010 Salı 14:56 < MİLLİ GÖRÜŞ
Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından kurulan D-8'in kuruluşunun 13. yıldönümü ESAM tarafından düzenlenen uluslar arası bir toplantıyla Çırağan Sarayı'nda kutlandı.  

ESAM genel başkanı Recai Kutan'ın açılış konuşması ile başlayan programa D-8 ülkelerinin temsilcilerinin yanı sıra Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan da katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan ESAM Genel başkanı Recai Kutan “D8 projesi engellenmese İslam ülkeleri bugün bu kadar zülüm altında kalmayacaktı" diyerek bu projenin önemini bir defa daha hatırlattı.

D-8 Toplantısı Erbakan'ın Konuşması İle Devam Etti ..

Açılış konuşmasının ardından D-8'in mimarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan bir konuşma yaptı. E>rbakan konuşmasında özetle şunları söyledi:

13 yıl önce D–8 çalışması burada imzalandı. Zamanla önemi daha iyi anlaşıldı ve biz de her seferinde coşku ile her yıl burada buluşuyoruz. D-8’ler keyfi, iradi, bir de böyle bir kuruluş olsun diye kurulmuş değildir, D-8 zaruri hayati bir kuruluştur.

D–8 Nedir Neden Büyük Önem Taşır?

“Bu dünya böyle gitmez, insanlığın bekası için yeni bir dünya kurmak gerekir. Bunun yanı sıra başka bir sebep ise bu dünyanın felakete sürüklenmesinin temelindeki sebep nedir? İnsanlık bu hale neden ve nasıl düşmüştür?”  Bu soruların cevaplarında D-8’lere neden ihtiyaç duyduğumuzun cevapları da vardır.

Ya bütün dünya İsrail’in dediklerini yapacak onun hakimiyeti olacak veya İslam yeniden hakim olacak insanlar kurtulacak. İşte D-8’ler insanlığın kurtuluşudur. Biz emperyalizmin kölesi olmayacağız biz İslam’ın hakim olduğu yeni bir dünyayı kuracağız demektir. Bu da zaruri bir harekettir.

İsrail İle Anlaşma İçin Din Değiştirmeli

İsrail’in çalışmaları büyük bir hesap üzerine yapılmaktadır. İsrail’in uzun yıllardır amaç edindiği bir amentüsü vardır. 

 1. Ben-i İsrail'i Filistin’de toplamak
 2. Büyük İsrail’i Kurmak…
 3. Süleyman Mabedini İnşa etmek

İsrail’in 3 amacı budur. Bununla bütün insanlık İsrail’in Amentüsü ile yönlendirilecektir.

Bu amaçları güden bir İsrail ile anlaşma yapılmaz. İsrail ile anlaşma yapmak için dinini değiştirmek gerekir.

D-8’lerin Amacı Nedir?

D-8’lerin kuruluşu rastgele bir ulusal kuruluş değildir. D-8’ler 5 milyar ezilen insanı bağrında toplayan en büyük küresel topluluktur. Yanlış hak anlayışı yerine doğru hak anlayışını kuran bir kuruluşudur. D-8’ler geçtiğimiz asrın 21. asra en büyük hediyesidir.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez

İlk kurulduğu günden beri toplantılar yapılıyor. Bütün İslam ülkeleri aksiyon, üretim, sonuç bekliyor. 7 zirve toplantısı yapıldı. Sonuç olarak  “batılılar zulümden vazgeçmelidir” diye açıklama yapmakla olmaz. Bu açıklama Zeki Müren’in askere gitmesi ve  ‘kahrol düşman’ diye ateş etmesi gibi bir şeydir. Lafla peynir gemisi yürümez. Bunun tedbiri iş görmesi mecburiyeti var.

İnsanlığın saadeti Siyonizm eline bırakılacak kadar basit değildir. Hakkı hakim kılmadıkça insanlık saadete kavuşamaz. Neden batıllılar saadet getiremiyor, çünkü hak anlayışları yanlıştır.

İslam Ülkeleri Birlik Olmalı?

İslam Ülkerleri bir olup birlikte Siyonizm elindekilere karşı savaşacak birlikler kurmalıdır.

Bunlar;

 1. Teknolojik İşbirliği
 2. Yeni Ortak Para Birimi
 3. Ekonomik İşbirliği
 4. Medya İşbirliği

Bunlarla birlikte Siyonizm’e karşı durulur. Bu gün bu çalışmaların hepsi aynı el tarafından idare edilmektedir.

Yaptığımız Toplantılardan Aksiyon Çıkmalı

Biz Müslümanlar her yıl toplanıp konuşuyor, dağılıyor, gelecek yıl yine toplanıyor ve sıfırdan başlıyoruz. Batı bu şekilde çalışmıyor.

Bugüne kadar bir sürü toplantı yaptık peki ne var ortada; HİÇ… Bu toplantıları yapmasaydık yine aynı şeyler olurdu. Bundan sonra hareket aksiyon istiyoruz.

Üretim yapacağız, adım atacağız ve mutlaka Allah’ın yardımı ile hedefe ulaşacağız."

 
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • yusuf ayyıldız - 15 Haziran 2010 Salı 18:09
  Erbakan Hoca,konuşmasına başlarken yaptığı takdimde,Esam Bşk'nı Recai Kutan'ı ve diğer misafirlerin ismini belirtirken Numan Kurtulmuş ismini görmemezlikten geldi.Yine konuşmasının sonunda da aynı tavrı takıntı.Erbakan Hoca'nın Numan Kurtulmuş'a olan tavrı D-8 toplantısında daha da belirgin olmaya başladı.Halbuki;protokol olarak,SP Genel Bşk'ı Numan Kurtulmuş orada 2.adam(!)sıfatında bulunuyordu.Ama Erbakan Hoca diğer toplantılarda da olduğu gibi Numan Kurtulmuş isimini ve kendisini yok saydı.Tavır ve davranışlarıyla her zaman tasvip etmediğini,onaylamadığını bu kadar net ve açık bir şekilde belli ettiği halde ''Hoca'ya sadakat şerefimizdir'',''Hoca nerede biz oradayız''diye boş boş bağıran bizim Milli Görüş camiası bu narkozdan ne zaman uyanacak?''Be mübarekler!,bir kezde beni yahudiden önce siz anlayın''diye ifade eden Erbakan Hoca'yı ne zaman anlayacak?Ağzı açıktan,dangalaktan,sütü bozuktan mümin olmaz.Şuurlu mümin,şuurlu Milli Görüş'cü,feraset,basiret ve dirayet sahibidir.Hadi ferasetiniz,basireniz yok!Bari az da olsa dirayet sahibi olun!Bu gidişata dur!deyin.İsrail'e vilayet olmamak için,öncelikle SP'ni bu şebekeden temzileyin...
 • murat türker - 15 Haziran 2010 Salı 17:44
  bir süre öncede numana dansöz benzetmesi yapıştı ,hoca,acaba bu lafı duyunca kendine söylenen aklına gelip kızarmışmıdır numan efendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02