Anasayfa » Kadın-Aile
Gönül Elçileri Toplandı
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri eşlerinin katıldığı "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi ve Koruyucu Aile" konulu
Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli?
Çocuğunuzun gelişimi açısından en önemli dönemlerden olan 3-6 yaşlarda gideceği anaokulunu seçerken dikkat edilmesi gerekenler kriterler neler?
Anne sütü çocuğa huzur veriyor
Bebeklik dönemlerinde anne sütüyle beslenen çocukların, biberonla beslenenlere göre daha huzurlu oldukları bildirildi.
Boyama kitapları çocukların yetilerini engelliyor
Çocuktan, verilen resmi kenarlarını taşırmadan boyamasının istenmesinin çocuğun kas gelişimine, renkleri tanımasına, boyama yeteneğinin gelişmesine katkısı olabileceğini düşünüyorsanız büyük hata yapıyorsunuz!
Bugün Anneler Günü
"Tükenmez borcum var Anama benim, Onun varlığından oldu bedenim, Kimi köylü kızı kimisi hanım, Ta ezel tarihte kayıtlı Anam" dizeleriyle anlatıyor Aşık Veysel annelerimize olan gönül borcumuzu.
Ailede kavga çocuğun ruh sağlığını bozuyor
Hemen her ailede bazı çatışmalar, gerginlikler yaşanabilir. Bunlar normal olduğu gibi çocuğun psikolojisini de fazla örselemez. Fakat çatışmaların sık tekrarlanması ve eşlerin birbirini tehdit etmesi, çocuğun ruh dünyasında fırtınalar kopmasına sebep olur.
Bisiklet çocuk için de sağlık demektir
Şehrimizin imarında sokaklar ve hatta apartmanlar bile planlanıyor ancak bisiklete yer ayrılmıyor. Oysa bisiklete binmek, yetişkinler kadar çocuklar için de sağlık demektir.
Kavaf'tan sağlıklı aile için uyarı
Devlet Bakanı Aliye Kavaf, çocukların yaşadığı tüm sorunların aşılmasında aile içerisindeki sevgi bağlarının güçlü olmasının büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
Anne sütü 40 kanser hücresini öldürüyor
İsveçli araştırmacılar, anne sütünde bulunan bir maddenin kanser hücrelerini öldürebilme yeteneğine sahip olduğunu keşfettiler. Araştırmacılar, bir sonraki adımda ise bu maddeyi cilt ve beyin tümörleri üzerinde test edecekler.
Eşine kızan kadınlar bakın neler yapıyor
Eşinizle tartışsanız ya da ona canınız sıkılsa ne yaparsınız? Ya oturur saatlerce ağlar ya da bir an evvel kendinizi uykunun kollarına bırakıp her şeyi unutmak istersiniz. Ancak bu durumlarda dâhiyane fikirler üretenler de var.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41