Anasayfa » Kadın-Aile
Kadınlara şiddeti imamlar önleyecek!
Kadına şiddetin artması ve en son 7 aylık hamile bir kadının koca dayağıyla hayatını kaybetmesi hükümeti harekete geçirdi. Kadın ve Aileden Sorumlu Bakan Kavaf şiddete karşı mücadelede izlenecek yolu açıkladı.
Türkiye'de kimler nasıl evlat edinebilir?
Türkiye'de pek çok çocuk anne baba sevgisine ve sıcak bir yuvaya hasret, kendilerine uzanacak şefkatli kucakları özlüyor. Peki onları kimler evlat edinebilir, evlat edinebilmek için evli olmak şart mı?
Bebeğinize bu işkenceleri yapmayın
Bebeklere dair o kadar çok geleneğimiz var ki... Bu geleneklerin birçoğu bebek sağlığını olumsuz etkiliyor. Çoğunluğu din ile bağdaştırılan, geleneklere de ilahiyatçılar temkinli yaklaşıyor.
Kadınları çileden çıkartan cümleler
Erkeklerin söylediği bazı cümleler var ki kadınları çileden çıkarıyor. Hatta erkekler bu sözleri içinde gerçeklik payı olarak söyleseler bile kadınlar bu cümlelerden çok rahatsız oluyor, tahammül edemiyorlar...
Evlilikte aile içi sorunların çözümü için 5 esas
Aile içinde problemlerin olması hayatın tabii bir gerçeğidir. Genel olarak anlaşmazlıklar, karşılaşılan problemler ile arzulanan durum arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklanır.
Bebekler farklı dilleri öğrenip doğuyorlar
İki dilin konuşulduğu bir ortamda, bebeklerin anne karnından itibaren diller arasındaki farkı ayırt etmeyi öğrendiği ortaya çıktı.
Zere ailesinden ebeveynlere mesaj
Cezaevinde kansere yakalandığı için Cumhurbaşkanı tarafından affedilen DHKP-C terör örgütü hükümlüsü Güler Zere'nin babası Haydar Zere, anne babalara önemli mesajlar verdi.
Emniyet'ten ailelere uyarı ve tavsiyeler
Elazığ Emniyet Müdürlüğü, son zamanlarda sıkça yaşanan çocuk kaçırma olaylarına karşı aileleri ve çocukları uyardı, önemli tavsiyelerde bulundu.
Çocuğun gelişiminde ailenin rolü
Genelde insanların ağzından sıkça şu kelimelerin döküldüğünü duyar ve şahit oluruz: Çocuklar bizim geleceğimizdir. Çünkü ahirete iman eden insanlar çocuklarının emanet olarak kendilerine verildiğini bilir ve gözlerin dehşetten fırlayacağı bir güne hazırlık yaparlar...
Anne sütü bebeğe huzur veriyor
Bebeklik dönemlerinde anne sütüyle beslenen çocukların, biberonla beslenenlere göre daha huzurlu oldukları bildirildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41