Editör

[email protected] 04 Temmuz 2012 Çarşamba 01:00 DİĞER KÖŞE YAZILARI

MİLLî GÖRÜŞ'TEN YOLUNU AYIRMAK NEDEN BU KADAR KIYMETE BİNİYOR?


Turgut Özal 1977 Genel Seçiminde iller henüz seçim bölgelerine bölünmemişken 22 milletvekilini tek listede çıkaran İzmir’de birinci sırada Millî Selamet Partisi’nin adayı idi. Listenin ikinci sırasına ise o zamanlar Turgut Özal’dan daha ünlü olan Diyanet İşleri Başkan Vekili Yaşar Tunagür Hoca konulmuştu…

O sıralar henüz bugünkü kadar olmasa bile ismi ülke çapında bilinen Fethullah Gülen Hocaefendi de hizmetlerini yürüttüğü İzmir’de yaşıyordu. İkisi de rahmetlik olan Turgut Özal ve Yaşar Tunagür Hoca Fethullah Gülen Hocaefendi’nin var gücü ile desteğinde zorlu bir seçim kampanyası yürüttü.

Seçim sonuçları açıklandığında tam bir hayal kırıklığı yaşandı. Turgut Özal koskoca İzmir’de Millî Selamet Partisi’nden milletvekili seçilememişti. Tarım ve İçişleri Bakanlıkları görevlerinde bulunan kardeşi Korkut Özal ise Millî Selamet Partisi listesinden Erzurum milletvekili seçilebilmişti.

Turgut ve Korkut Özal kardeşler 12 Eylül 1980 Darbesinden sonra yollarını Millî Görüş’ten ayırıp ANAP’ı kurdular. Korkut Özal MKYK üyesi olduğu için yasaklılar arasındaydı, resmi görev almadı ama Millî Selamet Partisi teşkilatlarını çok iyi tanıyordu, büyük çoğunluğunu ANAP’a götürdü.

1983 Genel Seçimi öncesinde ABD Yahudi Cemaatinden bir heyet gelip Cumhurbaşkanı Kenan Evren’i ziyaret ederek 12 Eylül yönetiminin kurdurduğu Milliyetçi Demokrasi Partisi ve Halkçı Parti ile birlikte veto edilmemesini sağladı.

Erbakan’ın Refah Partisi, Demirel’in DYP’si, Türkeş’in MÇP’si, Erdal İnönü’nün SODEP’i, Ecevit’in DSP’si ve diğerleri veto edilip seçime sokulmadı.

Bu seçimde 12 Eylül Darbesine davetiye çıkartarak ilk günlerde hararetle destek verip alkışlayan ABD ve Avrupa Birliği yanlısı işbirlikçi çevreler hararetle Turgut Özal’ın ANAP’ını desteklediler.

12 Eylül yönetiminin icazeti ile partilerini kuran Turgut Sunalp ve Necdet Calp yerine Kenan Evren tarafından hakarete varan ağır suçlamalara muhatap olan Turgut Özal’ın partisi bir başına iktidara geldi.

Turgut ve Korkut Özal kardeşler Erbakan ve Millî Görüş’ten yollarını ayırmanın büyük ödülün alıp bir devran sürdüler.

Burada bir hususun altını mutlaka kalınca çizmemiz gerekiyor. Turgut ve Korkut Özal kardeşlerin Erbakan ve Millî Görüş aleyhine kampanya açarak oy aldıklarını sakın kimse düşünmesin. Aksine vitrinlerine Millî Görüşçü adaylar koyup Millî Selamet Partisi’nin milletimizde bıraktığı fevkalade iyi intibalardan alabildiğine yararlandılar.

Erbakan ve Millî Görüş’ten yollarını ayırmalarının mükâfatını ise sadece ABD, Avrupa Birliği ve de Türkiye içerisindeki uzantısı yapılanmalardan aldılar. Başka bir ifade ile halkımız Turgut ve Korkut Özal kardeşleri Millî Görüş’e mensup oldukları, İşbirlikçiler ise yollarını ayırdıkları için destekledi.

Peki, niçin ABD’de planlandığı bilinen 12 Eylül 1980 Darbesinin yöneticileri Kenan Evren ve silah arkadaşlarından işbirlikçiler desteklerini geri çekip aleyhine döndüler ve Turgut Özal’ın ANAP’ını onlara karşı desteklediler?

Çünkü Kenan Evren ve silah arkadaşları ABD’ye,  Avrupa Birliği’ne, açıkçası Dünya Siyonizm’ine dirsek çevirip Erbakan’ın 12 Mart 1971 öncesi kurduğu millî derin devletin kontrolünde icraatlara başladıkları için hedef haline getirildiler. O yüzden 32 yıldır sistematik bir yıpratma kampanyasına hedef oldukları için bugün ülkede hiç sevenleri yoktur.

Sonra ABD ve Avrupa Birliği uzantısı işbirlikçi çevreler 12 Eylül yönetimine yaptıklarının aynısının tıpkısını Başbakan Turgut Özal’a da yaptılar. Kardeşlerini, eşini, kızını, damadını, oğullarını, hatta gelin ve dünürlerini kapsayan aile boyu dehşet bir karalama kampanyasının hedefi yaptılar.

Turgut Özal Başbakanlığı sırasında açıkça suikast girişimine, Cumhurbaşkanı iken suikast olduğu tartışmalı ama ölümü sırasında açık bir ihmale muhatap kılındığı devletin resmi raporlarıyla tescilli bir düşmanca muameleye uğratıldı.

Peki, ama neden?

Çünkü ilk başta ABD ve Avrupa Birliği çevrelerinden destek alan Kenan Evren ve arkadaşları gibi Turgut Özal da Başbakan olduktan sonra Erbakan’ın yönettiği millî derin devlet kontrolüne girdi de ondan!

Özetlersek 12 Eylül ve ANAP ilk başta ABD ve Avrupa Birliği çevrelerinin emrine girdikleri için tam destek aldı; sonraları Erbakan ile birlikte hareket ettikleri için tam hedef yapıldı. Gerçi 12 Eylül de, ANAP da resmen ve fiilen artık yok; ama o dönem yapılanlarla Türkiye bugünlere geldi. Hiç kimse ve hiçbir güç o yapılanları silemez; çünkü tarihe mal oldu. İleride tarihçiler mutlaka ortaya çıkarır.

Daha sonra aynı şey 28 Şubat 1997 sürecinde Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşlarının kurduğu, iktidar yaptığı AKP için tamı tamına aynen tekrarlandı.

Recep Tayip Erdoğan arkadaşları ile birlikte Erbakan ve Millî Görüş’ten yollarını ayırarak AKP’yi kurduklarında ABD ve Avrupa Birliği çevrelerinden büyük destek aldılar. Zaten AKP’nin kuruluşu TÜSİAD platformlarında olgunlaştırıldı. Şimdilerde AKP’li olan Nasuhi Güngör’ün yazdığı Yenilikçi Hareket adlı kitapta o dönemde olup bitenler ayrıntılarıyla ve belgeleriyle yer almış bulunuyor.

Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları da Erbakan ve Millî Görüş ile yollarını ayırmanın dayanılmaz cazibesine kapıldılar. Bu sayede parlatıldılar, yere göğe sığdırılamadılar, büyük destek alarak tek başına iktidar oldular.

Tıpkı Turgut-Korkut Özal kardeşlerin ANAP’ı gibi, Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşlarının AKP’si de; Millî Görüş’e mensup oldukları için, özellikle de Erbakan’ın 54. Hükümetteki başarılarının 28 Şubat sürecindeki ekonomik krizden çok çeken milletimiz tarafından takdir edilip özlenmesinden ötürü büyük bir heyecanla desteklendi.

Buna karşın ABD ve Avrupa Birliği ile işbirlikçi çevreler ise Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşlarını tam aksine Erbakan ve Millî Görüş ile yollarını ayırarak AKP’yi kurdukları için desteklediler.

Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları AKP’nin ilk girdiği 3 Kasım 2002 seçim kampanyasında asla Erbakan ve Millî Görüş aleyhine tek kelime söylemediler. Tam tersine Erbakan’ı Cumhurbaşkanı yapacaklarını söyleyerek propaganda yaptılar.

Recep Tayip Erdoğan o ünlü “Biz Millî Görüş gömleğini çıkardık, kim giyerse giysin” sözünü Başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra; ilk yurt içi gezisini, uluslararası Lions ve Rotary kulüpleri genel kuruluna katılmak üzere yaptığı Antalya’ya giderken uçakta sarf etti. Yani Millî Görüşçülere dayı diyerek iktidar olduktan sonra o sözleri söylemişti.

Peki, bunları niçin yazma gereği duyduk?

Erbakan ve Millî Görüş ile yolunu ayırıp Saadet Partisi Genel Başkanlığını bırakarak Has Parti’yi kuran Numan Kurtulmuş da o siyasi başarısızlığından sonra, onca medya desteğine rağmen son seçimde aldığı inanılmaz hezimetin ardından şimdi kıymete binmiş bulunuyor!

Başbakan Erdoğan MKYK toplantısında “Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu Ak Partili olabilir” diyerek ağız yoklamış. Haber duyulunca bomba etkisi yaptı. Hemen direkt Recep Tayip Erdoğan sonrası AKP liderliğine yakıştırılmaya başlandı…

İşte, Millî Görüş ile yollarını ayıranlar böyle kıymete biniyorlar. Dış mihraklar ve onların uzantıları Millî Görüş ile yollarını ayırdı diye desteklerken; milletimiz Millî Görüş içerisinde yetiştiler diye onları sahipleniyor!

Hey gidi siyaset; sen neymişsin be?

Turgut Özal’ın İzmir’de, Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi ile Has Parti’de yaşadığı başarısızlığı Recep Tayip Erdoğan da Beyoğlu ve Bayrampaşa’da yaşamıştı… Beyoğlu belediye başkan adayı oldu, hiçbir varlık gösteremedi. Bayrampaşa’da milletvekili ara seçimine liste birincisi olarak girdi; alt sırada bulunan Mustafa Baş tercih oyları ile önüne geçip milletvekili seçildi, o kaybetti.

Hatta Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken de adından çokça söz ettirmesine karşın başarısız idi. Bizler bir gün Fatih’te bulunan Refah Partisi il merkezini ziyarete gitmiştik, hayretten küçük dilimizi yutacak olduk…

Ülkenin ekonomik başkenti 15 milyonluk İstanbul’da Refah Partisi’nin İl Merkezi 5 katlı köhne bir apartmanın çatı katındaydı, asansörü de yoktu. Merdivenleri çıkarak kapıdan girdik ki ne görelim; şuradan buradan toplanmış derme çatma eski eşyalar ve birkaç gariban kılıklı adamdan başka bir şey yok.  Refah Partisi’nin o zamanki Elazığ İl Merkezi, İstanbul’unki yanında çok muhteşemdi.

İnanamayacaksınız; büyük bir hayal kırıklığı ve öfke ile geri dönüp merdivenlerden inerken Recep Tayip Erdoğan ile o yukarıya çıkarken karşılaşmayalım mı?

Kendimizi alamayız bir şey söyleriz diye Allah’ın selamını bile vermeden yanından geçip gittik. O zaman “Şu mezbele yerde ne hizmet yapılabilir, bunca şöhret ne neyin nesi?” diye düşünüp bir cevap bulamamıştık.

Demek istediğimiz o ki; işte, Erbakan’a karşı sadakatsiz, vefasız davranıp Millî Görüş ile yollarını ayıranlar böyle parlatılıyor, lanse ediliyor, başarılı kılınıyor, başları göğe değdiriliyor.

Ama ne gam; Erbakan onları eninde sonunda kontrolüne geçirdi, koşturdu, tepe tepe çalıştırdı ve büyük hizmetlere vesile yaptı.

AKP’yi kurduğunda omuz verip iktidara gelmesini sağlayan bütün o kesimlerden şimdi Başbakan Erdoğan’a yönelik yapılan acımasız eleştirileri, sahici hasmane saldırıları, insafsızca karalamaları göz ardı etmek ya da şuraya buraya çekmek mümkün de inandırıcılığı da değildir. 

Bunun nedeni hep aynıdır: Nasıl ki darbe yapsın diye Kenan Evren’i desteklediler, sonra Erbakan çizgisine girdi diye eleştirdilerse… Nasıl ki ANAP’ı kuran Turgut Özal’ı seçime girdiğinde var gücü ile destekleyerek iktidar yaptıktan sonra 12 Eylül çizgisine girdiğinde suikast üstüne suikast yapıp canına kast ettilerse…

Öyle de Recep Tayip Erdoğan’ı da Erbakan ve Millî Görüş ile yolunu ayırıp AKP’yi kurduğu için ilk önce iktidar olması için desteklediler. Sonunda Erbakan’ın çizgisine dönüp Millî Görüş gömleğini çaktırmadan yeniden giyince de Kenan Evren ve Turgut Özal’a yaptıklarını şimdi ona da yapmaya çalışıyorlar.

Hiç kimse AKP iktidarının icraatlarının Millî Görüş’ün bilinen politikaları doğrultusunda olmadığını, Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarının asla Erbakan tarafından onaylanmayacak içerikte olduğunu ileri süremez.

Erbakan da Başbakan Erdoğan için “O at yarışı spikeridir, jokey değildir” diyerek söylemlerini olumlu bulduğunu zımnen kabul etmiş oluyordu. Demek istiyordu ki siz konuştuklarına bakmayın, onlar önüne konuluyor, o sadece okuyor. Kendisi o sözlerin sahibi, müellifi değildir.

Gerçekten de Başbakan Erdoğan gerek grup toplantılarında, gerekse çeşitli platformlarda yaptığı konuşmalarda son derece doyurucu, mükemmel ve mest edici konuşmalar yapıyor. Hayatında bir makale bile yazmamış bir kişinin bu mükemmel metinleri yazması mümkün olmadığı gibi ayıracak bir vakti de yoktur.

Neredeyse tüm programları medyaya bildirilen, yaşamı gözler önünde geçen Başbakan Erdoğan yoğun mesai arasında o uzun metinlerin hazırlanmasına ayırabilecek zamana sahip değildir. İşte o metinleri nerede, kim ya da kimler hazırlayıp kaleme alıyorsa; Türkiye oradan, onlar tarafından yönetiliyor.

 Ancak eğer yiğidi öldürüp hakkını yemeyeceksek, Başbakan Erdoğan önüne konulan metinleri gerçekten harikulade okuyor. Sanırız onun o gerçekçi okuyuşunu, sarsıcı vurgularını, vücut dilini izleyip de gıpta etmeyen bir spiker yoktur.

Erbakan bir konuşmasında Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’nin karar verici yönetici kurulu içerisinde yer almadığını belirten bir ifadeye yer vermektedir.

Açıkçası Türkiye milli derin devlet odağını oluşturan bir akil adamlar heyeti tarafından yönetiliyor; bu kesin. Zaten ciddi ve bağımsız bir ülkenin yöneticilerinin vitrindekilerden ibaret olması bekasını tehdit ve tehlike altına sokacak bir durumdur. Gerçek yöneticileri hiç kimsenin bilmemesi gerekir.

Nitekim Dünya, Siyonizm’in 70 kişilik Senhadrin Meclisi tarafından yönetildiği, bunun üzerinde 7 kişi bulunduğu, bunlardan en tepede yer alan 3’ünün dışında, diğer 4’ünün de içinde yer aldığı ifade ediliyor. Ve o en tepedeki 3 kişiyi Senhadrin Meclisindeki diğer 4 kişiden başkasının bilmediği belirtiliyor. Zaten öyle de olması gerekir; yoksa güvenli bir yönetim mümkün olmaz. Gizlilik güçtür.

Yaşananlardan anlaşılan o ki Saadet Partisi de bir karanlık odaktan yönetiliyor. Vitrindekiler yalnız seyirlik…

Geçtiğimiz Cuma Günü (29 Haziran) Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yeni binası açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katılmak üzere Elazığ’a gelmişti. Recai Kutan, Ahmet Tekdal, MSP Elazığ eski milletvekili Ömer Naim Barım birlikte gelip tüm etkinliklere katıldılar.

Millî Görüş partilerinin iki genel başkanını AKP’li Bülent Arınç’ın beraberinde görmek doğrusu hiç beklemediğimiz bir olay oldu. Tabii ki hayret etmedik, sadece sürpriz oldu. O ileri yaşında, Bülent Arınç ile birlikte buralara kadar gelip onca meşakkatli programa katılmanın Recai Kutan ve Ahmet Tekdal için büyük bir azim ve gayretin ifadesi olduğu açıktır.

Galiba AKP’nin Cemaat ile arasının açılması bölünmeye kadar götürecek gibi. Bülent Arınç, gözü Saadet Partisi liderliğinde kalmalı ki iki eski genel başkanını tören tören yanında gezdiriyor.

Ancak Bülent Arınç’ı iyi tanırız. O da iyi konuşur ama elinden iş çıkmaz. Erbakan, memleketi olan milyonluk Manisa’dan kaç kez aday gösterdi seçilemedi. Erbakan beni harcamak için Manisa’dan aday gösteriyor diye hep mızmızlanırdı.

İl başkanlığı yaptığı kendi memleketi Manisa’dan milletvekili seçilemeyişi Bülent Arınç açısından beceriksizlikten başka bir şey değildi. Kaldı ki Millî Selamet Partisi girdiği ilk seçimde Manisa’dan Gündüz Sevilgen’i milletvekili çıkartmıştı.

Bülent Arınç, tek başına AKP iktidarında bile memleketi Manisa’yı bırakıp son seçimde Bursa’dan aday oldu. Demek istiyoruz ki birileri bunların önüne bir program koyup yap, bir platform koyup çık konuş demese ellerinden bir şey gelmez.

Bülent Arınç’ın Millî Görüş partilerinde de ağustos böceği gibi ötmekten öte bir başarısı olmamıştı. Buna rağmen hep eleştiren, beğenmeyen, hesap soran tarafta kendini konumlandırıp yer alırdı. Aslında siyaseti konuşmaktan ibaret zannettiği için pek bilmez de.

Nitekim kendisi Cemaat’e yakın bir isimdir. Anlaşılan, Saadet Partisi ile Cemaat’i bütünleştirmeye yönelik bir düşünce içerisinde hareket ediyor. Oysa Cemaat bugüne kadar bütün partilere destek verdiği halde Millî Görüş partilerine hiç müspet bakmadı; aksine soğuk ve mesafeli durdu.

Şimdi Bülent Arınç en basit bir mantık kuralı olan içtima-ı zıddeyn muhaldir (iki zıttın birleşmesi imkânsızdır) gerçeğinden habersizce bir yol izliyor.

Bülent Arınç’ın oğlu vefat etmişti, Allah rahmet etsin… Millî Gazete ve Zaman Gazetesinde tam sayfa ilan vererek taziyede bulunanlara teşekkür etmişti. Refah Partisi milletvekili olmasına karşın Genel Başkan Erbakan’ın ismine Fethullah Gülen isminin altında 3. sırada yer vermişti. Muhakkak ki bunu tavır koymak için kasıtlı yapmış olmalıydı.

Ama bu hiçbir şekilde kabul edilemez bir küstahlık olması yanında bir mantıksızlık ve tutarsızlıktı da. Genel başkanını böyle istiskal eden bir milletvekili neden hala o partide kalırdı ki?

Erbakan ise hiçbir zaman bu tür edep ve terbiye dışı tutum ve davranışları mesele yapıp disiplin uygulamaz, hatta tavır bile koymazdı. Şevki Yılmaz, Halil İbrahim Çelik, Hasan Hüseyin Ceylan, Şükrü Karatepe gibilerini bile sineye çekerek 28 Şubat sürecine yaptıkları katkılar nedeniyle asla muaheze etmedi.

Recai Kutan ve Ahmet Tekdal sözde Oğuzhan Asiltürk’e karşı Fatih Erbakan’ın yanında yer alıp destek veriyorlar. Bunlar hiçbir zaman Erbakan’a vefa göstermediler; oğluna mı gösterecekler?

Bunların Oğuzhan Asiltürk ile birlikte karanlık odanın emrinde hareket ettiklerini düşünmekteyiz. Bizlerin naçizane tavsiyemiz Fatih Erbakan asla bunlara güven duymamalıdır. Fatih Erbakan hiç bugüne kadar yanlış yapmadığı için umutluyuz. Onlarla birlikte olmasının sakıncası yok, yanında gözükmelerinden rahatsız olmaması gerekir. Ancak asla onların sözünü dinleyerek bir tek adım bile atmamalıdır.

Millî Görüş’ten yolunu ayıranlar, ihanet edenler, zarar verenler, daima büyük karşılıklar, ödüller almışlardır. Recai Kutan ile Ahmet Tekdal’ı bu yaşta buralara kadar bin bir meşakkatle getirerek bunca sıkıntıya katlanmalarına neden olan kesinlikle inançları değildir. Karanlık odanın yüklediği bir misyon ile ancak buna katlanırlar. Bu yaştan sonra değişecek değiller, geçmişte yaptıklarının tekrarını yaşamaktan başka bir şey yapamazlar.

Saadet Partisi hak dava olan Millî Görüş’ün tek temsilcisidir. Hak davaya bir sahip göndermek Yüce Allah’ın vaadidir ve üzerine borçtur. Allah’ın hak davayı sahipsiz bırakması olacak şey değildir. İnananlar asla ümitlerini yitirmesinler. Çünkü kâfirlerden başkası Allah’tan ümit kesici değildir.

Sayı:715

 
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • murat eren - 03 Ekim 2012 Çarşamba 13:47
  Yorumunuz küfür, hakaret içirdiği için yayınlanmamıştır...
 • suleyman - 12 Temmuz 2012 Perşembe 19:10
  numan kurtulmuş'un akp'ye davet edilmesi neyin nesidir? erdoğan'dan sonra akp'nin başına o mu geçecektir? akp'yi ve dolayısıyla ülkeyi yönettiği iddia olunan akil adamlar heyeti mi buna karar vermiştir?.. bu sorulara doyurucu cevap verilemezse derim ki, ortada bir akil adamlar heyeti yok sadece çatışan taraflar var, bir tayyip taraftarlarının dediği oluyor, bir gülen taraftarlarının.. ama iki tarafın da bir takım ulusal/uluslararası ittifakları olduğu kesin gibi.
 • Yusuf - 05 Temmuz 2012 Perşembe 17:53
  Hoca hayatı boyunca o kadar çok kişiyi alnından öpmüştürki,bu kişilerin hepsi sadakat ve vefa gösterseydi şimdi SP'nin oyu %2'nin altına inermiydi?Sadakatte ölçü bu mudur?Abdullah Gül'ünde aday olduğu FP kongresi öncesinde Sayın Kutan değilmiydi ki Hoca'ya sürekli mesaj gönderip,aday olmak istemediğini artık torunlarını sevmek istediğini ifade eden....Kıl payı kazandığı kongrenin icrasında var gücüyle Abdullah Gül'ün kazanması için elinden gelen her şeyi yapan kimdi?...SP kongresinde Numan Kurtulmuş'un listesinde ilk sırada yer alan ve son anda listeden kendini azad eden kimdi?...
 • Osman - 05 Temmuz 2012 Perşembe 12:17
  yıllardır el aziz okuyorum ben 40 yıl ünüversite okusaydım bu bilgiye sahip olmazdım el aziz yıllar öncesinden verdigi mesajlarla gelecege ışık tutdu el aziz erbakanın ve recainin kim olduğunu milli görüşün ne olduğunu hep izah etdi yüce allah bana el aziz gazetesini okumayı nasip etdi şükürler olsun erbakanın 2002 seçimlerinde AKP iktidar olması ile milli şahlanış ile yaptığı açıklama erbakanın güç ve iktadar sahibi olduğunu gösteriyordu beni çok heyacanlandırmıştı Türkiyenin dünya liderligini kazanması 40 yıldır mücadele veren milli kahraman mehdi erbakandır ezilenler iktidar olaçak !!!
 • ahmet yazıcı - 05 Temmuz 2012 Perşembe 10:39
  ben şahitim fatih erbakan bu adamların sözüyle hareket etmiyor. fatih erbakan bu adamları sadece kalkan olarak kullanıyor "düşmanınızın silahıyla silahlanın" hadisinden hareketle. fatih erbakanın genel başkanlığından başka çare yok el-aziz olarak buna destek olmak zorundasınız. bunu her platformda dillendirmek zorundasınız. fatih erbakanın genel başkanlığı hem erbakan hocamızın ruhaniyetini sevindirecek hem de milligörüşün şahlaşına vesile olacak. nasıl ki zombiler güneşi görünce kaçıyor fatih erbakan genel başkan olduğunda da karanlık odanın adamları güneşi gören zombiler gibi kaçışacak inşallah
 • oğuz - 05 Temmuz 2012 Perşembe 01:12
  28 Şubat sonrası ilk genel seçimde Recai Kutan Elazığ'a Orduevi'nin alt kavşağında (eski Cuma pazarı yerinde) yapılan mitinge katılmış ve bir saatten fazlaca konuşmuştu. Ben de kendisini dikkatlice dinleyenler arasındaydım. O uzunca ve sıkıcı konuşmasında bir tek defa Erbakan Hocamızın adını anmadığı halde Turgut Özal ile ilgili ne kadar hatırası var ise anlattı. DSİ'de bölge müdürü iken birlikte çay içmişler de bilmem ne etmişler filan. Yahu dondum kaldım. Burası ne Malatya idi ne de ANAP mitingi. Tarihin en büyük hukuk katliamı yapılmış, Refah Partisi kapatılmış, Erbakan Hoca siyasi yasaklı ve kendisi Fazilet Partsi adına geldiği mitingde bu dönemde yaptığı konuşmaya bak. Yok efendim Hoca anlından öpmüş. Yanlış anlamayın ama benim Anam da bizim buzağının anlından öptüğü olmuştu yani. Bu ölçü değildir herhalde.
  Şimdi olayı karikatürize edecek olursak; TİMSAH'ın üst çenesi: Şevket Kazan, Oğuzhan Asiltürk. TİMSAH'ın alt çenesi: Recai Kutan, Ahmet Tekdal. TİMSAH'ın midesi ise SİYONİZM.
  BİR SORU: Timsahın alt çenesi sabit kalırken Üst çenesi hareket eder ve bu sayede yiyeceğini öğütür. Şimdi midesi Karanlık Oda (ŞEBEKE) olan bu timsahın yemi kimlerden oluşuyor?
 • mesud akgül - 04 Temmuz 2012 Çarşamba 13:36
  Erbakan'ın 40 yıllık siyasi hayatı boyunca alnından öpüp bağrına bastıklarının listesi çıkarıldığında, günümüzdeki AK parti iktidarının üst düzey yöneticilerinin tamamıyla geçmişte çok samimi olarak çekilmiş benzer görüntülerinin olduğu rahatlıkla ortaya çıkarılabilir.
  O zaman neden AK Parti düşmanlığı yapılıyor?
  Recai Kutan eğer Erbakan ve Milli Görüş davasına sadık biri idiyse o zaman Erbakanın " Sütü bozuk" olmakla suçladığı ve en son AK Partiye katılacağı medyada konuşulan Numan Kurtulmuşun Has Partisinin düzenlediği 28 Şubatla ilgili konferansta ne işi var?
  Kaldı ki siz Recai Kutan'ın Oğuzhan Asiltürkün Erbakan ve ailesine yönelik " Davanın mallarını zimmetlerini geçirdikleri" şeklindeki iftira ve bühtanlarına karşı, kamuoyuna yansımış ve Erbakan ile ailesine destek olacak şekilde bir beyanatına ya da konuyla ilgili herhangi bir açıklama yaptığına şahit olanınız var mı?
 • Murat İnat - 04 Temmuz 2012 Çarşamba 11:56
  AKP kilisede namaz kılıyor; Saadet Partisi camide ayin yapıyor.
 • Efsane - 04 Temmuz 2012 Çarşamba 10:15
  Erbakan Hocamızın(ra)sadakatinden ötürü alnından öpüp bağrına bastığı Recai Kutan için bu şekilde suçlayıcı ifadeler kullanmanız çok doğru değil.Recai Kutan yetersiz,aldatılmaya müsaittir diyebilirsiniz(bana göre buda doğru değil) olabilir ama kasten batıla hizmet ediyor demeniz en başta Erbakan Hocamız(ra)haksızlık olur bu davranışınız.Kaş yapayım derken göz çıkarmayın lütfen.
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--