MEB'DEN EVDE EĞİTİM UYGULAMASI

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilimiz genelinde okula devam edemeyen 25 öğrenciye Evde Eğitim hizmeti verecek.

04 Eylül 2014 Perşembe 19:10 < EĞİTİM
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş adına bir basın açıklaması yayımlandı. Evden çıkamayacak durumda olan öğrencileri ilgilendiren açıklama şöyle:
 
        Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde okula devam edemeyen 25 öğrencimize 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde “Evde Eğitim” hizmeti verilecektir. Sağlık problemleri nedeniyle okula devam etmesi mümkün olmayan öğrencilerimiz bu hizmetten yararlanabileceklerdir.

 

            Bu doğrultuda ciddi sağlık problemleri olan öğrenci velilerimiz çocuklarının okula devam etmesinde sakınca olduğunu belirtir sağlık kurulu raporuyla İlimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne başvuracaklardır. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda “Evde Eğitim” hizmeti alması uygun görülen öğrencilerimiz için öncelikle norm fazlası öğretmenlerden olmak üzere evde eğitimlerini sürdürmek üzere yeterli sayıda öğretmen görevlendirilecek ve çocuklarımız kendi evlerinde eğitimlerine devam edebileceklerdir. Ciddi sağlık problemi yaşayan ve okula devamı mümkün olmayan çocuklarımızın eğitimleri kesinlikle aksamayacaktır. Ancak bu hizmetten yararlanabilmenin ön koşulu kamu hastanelerinden alınacak olan ve evde eğitim alması gerektiğini belirten “Sağlık Kurulu Raporu”dur.

 

             Evde eğitim ihtiyacı olan öğrenci velilerimizin zaman geçirmeden eğitim-öğretim yılı başında gerekli işlemler için Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir. Önceliğimiz hiçbir öğrencimizin eğitim-öğretim dışında ve eğitim hakkından mahrum kalmamasıdır.
 
EG.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--