MERAL AKŞENER'DEN SAADET PARTİSİ'NE SÜRPRİZ ZİYARET

Milli Nizam ve Milli Selamet Partisi ile Başkanlık Sistemini Türkiye’nin gündemine ilk kez getiren Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın mirasına ihanet eden Saadet Partisi Yönetimi kukla olmaya devam ediyor...

04 Mayıs 2017 Perşembe 20:45 < GÜNDEM


Milli Nizam ve Milli Selamet Partisi ile Başkanlık Sistemi'ni Türkiye’nin gündemine ilk kez getiren Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın mirasına ihanet eden Saadet Partisi Yönetimi gayrı milli odaklara kukla olmaya devam ediyor...

Türkiye üzerinde sürdürdükleri 100 yıllık vesayet rejimlerini kaybeden kuklacılar, 16 Nisan Anayasa Referandumu’nda ‘Hayır” cephesinde birleştirdiği parti, kurum ve kişileri 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlamak için şimdiden çalışmaya başladılar.

Bir yanda aslı astarı olmayan iddialarla kamuoyu oluşturmaya çalışan kuklacılar bir yandan da rahatsız oldukları milli iradeyi kendi amaçlarına hizmet ettirebilmek için kuklaları vasıtasıyla harekete geçtiler.

Kuklacıların büyük umut bağladığı siyasilerin başında gelen Meral Akşener bugün bu çerçevede Saadet Partisi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

AKŞENER/ “Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatları ile birlikte program yaptık”

Görüşme sonrası kameralar karşısına geçen Karamollaoğlu ve Akşener ilginç açıklamalarda bulundular.

İlk sözü alan Akşener’in “‘Hayır Kampanyası sırasında Temel Karamollaoğlu’nun talimatıyla Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatları ile birlikte program yaptık” açıklaması dikkatlerden kaçmadı.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin önünde kameralar karşısına geçen Meral Akşener şunları söyledi:

“Ben öncelikle Sayın Genel Başkana çok teşekkür ediyorum. Kendilerini ziyaret etme talebinde biz bunun sebebi ziyaretimiz bir nezaket ziyaretiydi. Çünkü ‘Hayır kampanyası’ esnasında benim kişisel de bir teşekkür borcum var. ‘Hayır Kampanyası’ sırasında Sayın genel başkanın talimatıyla bulunduğumuz program yapmaya gittiğimiz şehirlerdeki ilçe ya da Saadet Partisi'nin il başkanlarının partileri temsil ederek bulundukları programlar yaptık. O nedenle kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Saadet Partisi'nin dengeli tutumu bu ‘Hayır kampanyası’ yapan insanlar üzerinde de çok farklı bir etkisi oldu. Çok sert, insanları rencide eden, gerçekten korkutucu bir devlet gücünün önde olduğu paranın önde olduğu bir hayır-evet kampanyası yapılmıştı. Sayın başkanın ve Partisi'nin tutumu orada bir yumuşamaya sebep oldu. Bir de bu nedenle bu hakkı teslim etmek isterim huzurunuzda. Sadece teşekkür etmek ve kendisi çok tecrübeli ve duayen bir siyasetçidir. Referandum sonuçları ile ilgili olarak da görüşlerini almak üzere bir nezaket ziyareti yaptık o kadar. Tekrar teşekkür ediyorum kendilerine.”

‘Hayır Bloku'nu korumak ve canlı tutmak çok önemli”

Gazetecilerin soruları üzerine tam da kuklacılardan talimat almış intibahı veren cevaplar veren Akşener hayır blokunu korumanın kişisel bir seçim olmadığının altını çizerek şöyle konuştu:

“Birinci önceliğimiz bu ‘Hayır’ blokunu canlı tutmak, onların enerjisini devamlı kılmak ve bu blokun bölünmesinin önüne geçmek. Bu bölünmenin önüne geçmek öyle önemli bir şeydir ki kişilerin taleplerinden zaaflarından hayallerinden veya hedeflerinden çok daha önemlidir. Dolayısıyla gerçekten ben sayın genel başkandan referanduma ilişkin çok önemli değerlendirmeler aldım” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) muhalif oyları korumak için kuruldu...

YSK’nın muhalif oyları korumak için kurulduğu gibi ilginç bir iddiayı da ortaya atan Akşener:

"16 Nisanın üzerinden 18-19 gün geçti. Biz zor şartlarda ‘Hayır Kampanyası’ yaptık. Şimdi hepimiz, Saadet Partisi bizler diğer ‘Hayır Kampanyası’na destek veren siyasi partilerin tümü deseydi ki biz oynamıyoruz. Ya olağanüstü hal kalkar ya da biz hiç sandığa gitmeyeceğiz. Sadece Evet tercihinde bulunan insanlar sandığa gitseydi bugün Türkiye ve dünya bambaşka bir şeyi tartıyor olacaktı. 

Biz bu referandumun meşruiyyetini sağlayan insanlarız. Fakat benim inancım ve yaptırdığım anketlerde gelinen nokta 54’e 46 iken Hayır oyun veren vatandaşlarımızın zor şartlar altında tercihlerini sandığa yansıtma durumunda kaldıkları halde sandıkları korumak birinci önceliğimizdi. Bunu başardık ama YSK’nın böyle kocaman bir soru işareti ile bırakacağını hiç düşünmedik. Önlemleri aldık ama YSK’yı hesaplayamadık. O YSK’ki çok partili sisteme geçildiğinde muhalefet partilerinin oy verenlerinin hakkını hukukunu gözetmek amacıyla hukukun üstünlüğünü koruyacak bir kurum olarak kurulmuştur.” Dedi.

"Ben çok mert bir kadınımdır"

Yeni bir parti kurup kurmayacağı sorusuna ise Akşener şu şekilde cevap verdi.

“Ben çok mert bir kadınımdır. Eskiler bilir, gençleri bilmem. Uzun süre politika yapan bir kadın politikacıyım. Çok açık net tavırları olan bir insanım. Şayet böyle bir çalışma yaptığım takdirde ilk önce sizler bilirsiniz. O toplantıları da kamuoyuna açık bir şekilde hayata geçiririm.”

Karamollaoğlu/ "Akşener'in milli bir yaklaşımı var"

Akşener’den sonra söz alan Temel Karamollaoğlu ise yaptığı konuşmada Meral Akşener’e övgü dolu sözlerle iltifat ederken, Akşener’i milli yaklaşım sergileyen birisi olarak ilan etti.

Ziyaretten bir hayli memnun olan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ben de teşekkür ediyorum sorularınız bilahare elbette olur mutlaka. Ben de Meral Hanıma çok teşekkür ediyorum. Geçmişte iktidarda bulunduğumuz dönem zaman zaman bir araya geldiğimizde oldu. Kendisini tanımaktan o zaman da çok büyük memnuniyet duymuştum. Hadiseler karşısında tavrını duruşunu net yapan ve hakikaten hakkı-adaleti gözeten bir yaklaşımı var. Milli bir yaklaşımı var, bundan dolayı ben de kendisine teşekkür ediyorum.

Çünkü siyasette tavır çok önemli. Hakikaten ülkemizin barışa huzura ihtiyacı var. Bunun sağlanması da insanların meselelere akl-ı selimle yaklaşmasıyla ancak temin edilebilir.

Lütfettiler, bizi ziyaret etme inceliğini ve nezaketini gösterdiler. İnşallah önümüzdeki günler memleketimiz için milletimiz için hayırlara vesile olacak bir dönem olur. Sıkıntılarımız belli, bunların üzerinden gelebilecek bir takım çalışmalara da vesile olur diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun.”
Meral Akşener'den Saadet Partisi'ne ziyaret
Meral Akşener'den Saadet Partisi'ne ziyaret
M.T
 
Etiketlersaadet partisi erbakan milli görüş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ahmet suphi - 06 Mayıs 2017 Cumartesi 12:54
    Karamolla efendinin 'yeni hamle' dediği yine kuyruk olmakmış demekki. Karamolla ile suyun ötesinin beyaz kadın mollası nasıl da samimi olmuşlar. Anlaşılan Erbakan ve milli görüşe ayak bağı olanlar saadetin ihanet şebekesiyle bundan sonra da çok sıkıfı ilişkiler kuracak..
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02