MİLLETVEKİLİ BULUT HAZAR BABA KAYAK MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Milletvekili Metin Bulut, kayak sezonun başlamasıyla birlikte Elazığ Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Baba Kayak Merkezini ziyaret etti...

28 Ocak 2019 Pazartesi 15:12 < GÜNDEM

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, kayak sezonun başlamasıyla birlikte Elazığ Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Baba Kayak Merkezini ziyaret ederek, burada bulunan kayak severlerle sohbet etti, onlara çağrı da bulundu.
 
IRMAK: “SAYIN VEKİLİMİZ İLÇE TANITIMIMIZA KATKI SUNUYOR”
 
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Milletvekili Metin Bulut’un çeşitli zamanlarda ilçenin varolan güzelliklerini insanlara tanıtmak amacıyla kendilerine destek verdiğini ifade ederek şöyle konuştu:
“Gerek Batık Kent, gerek Hazar Gölümüz ve gerekse Hazar Baba Kayak Merkezimizin bugünlere gelmesine kendilerinin önemli desteği var. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnsanlarımızın ilgisinin olması da bizleri mutlu ediyor”
 
DURMUŞ:”AMACIMIZ İLÇEMİZİ TANITMAK”
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Hazarbaba Kayak Merkezi işletme sahibi Taner Durmuş ise öncelikli amaçlarının vatandaşa hizmet sunmak ve ilçe tanıtımına katkı sağlamak olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:
“Bugün burada Elazığ Milletvekilimiz Sayın Metin Bulut’u ağırladığımız için son derece mutluyuz. Kendisi zaman zaman buraya gelerek bizleri ziyaret ediyor, vatandaşlarla birlikte vakit geçiriyor, kayak merkezinin tanıtımına katkı sunuyor.
 


GÜNLÜK 80 LİRA
 
Ekonomik fiyatlar hakkında da bilgiler veren Hazarbaba Kayak Merkezi işletme sahibi Taner Durmuş kayak takımlarını ve tüm donanımları uygun fiyatlarla kiraya verdiklerini bunun bedelinin günlük 80 TL olduğunu ifade ederken bir çok yerde bunun 3-4 katı fiyatlar alındığını belirtti.
 
BULUT KAYAKSEVERLERLE SOHBET ETTİ
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ile birlikte kayak takımlarını giyen  ve vatandaşlarla Hazar Baba dağında bir süre vakit geçiren Milletvekili Bulut; “Geçtiğimiz yıllarda sadece Elazığ halkına hizmet veren Hazar Baba Kayak Merkezine bu sezon çevre illerden hatta yurt dışından dahi kayak severlerin ilgi göstermeye başlamış olmasının sevindirici olduğunu”
söyledi.
 
İRAN’DAN HAZAR BABA’YI TERCİH EDENLER VAR
 
Elazığ Milletvekili Metin Bulut sözlerini şöyle sürdürdü:
“Az önce kayak severlerle yapmış olduğumuz sohbetimiz de dikkatimizi çeken bir konuda daha önce sadece Elazığ’dan az sayıda vatandaşın gelmiş olduğu Hazarbaba kayak merkezine bu yıl, hem Elazığ hem çevre iller, hem de İran’dan, İtalya’dan ve Slovenya gibi çeşitli yurt dışı misafirimizlerin burada olduğunu gördük ve çok mutlu olduk.”
 
EN EKONOMİK KAYAK MERKEZİ ELAZIĞ’DA BULUNUYOR
 
Kayak sporunun pahalı bir spor olduğunu ancak bunun Elazığ’da geçerli olmadığını ifade eden Milletvekili Metin Bulut “Ben iddia ediyorum, Türkiye de en ekonomik kayak sporu Elazığ’da Hazarbaba kayak merkezinde yapılıyor. Bu vesileyle işletme sahibimize de teşekkür ediyorum. Gerçekten öncelikleri ticaret değil vatandaşa hizmet ve Hazarbaba Kayak Merkezinin tanıtımına katkı sunmak olmuş.”
 
MİLLETVEKİLİ BULUT’TAN ÇAĞRI
 
Açıklamasının son kısmında vatandaşları Hazarbaba Kayak Merkezine de davet eden Milletvekili Metin Bulut sözlerini şöyle tamamladı:
“Buradan herkese çağrıda bulunuyorum, Elazığ’a ve Sivrice ilçesine gelsinler buranın güzelliğini yerinde görsünler.”

 

M.G.
Etiketler elaziz elazığ metin bulut hazar baba kayak kar kış
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02