MİLLİ GENÇLİK LİDERİ İLE BULUŞTU

Milli Görüş Gençliği Türkiye'nin dört bir yanından Liderleri Erbakan'a sadakatini arzetmek, aşkını, azmini ve heyecanını tazelemek üzere Pazar günü Ankara'da Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN'ın Balgat'taki evinde buluştu...

09 Ağustos 2010 Pazartesi 01:31 < MİLLİ GÖRÜŞ
 

MİLLİ GENÇLİK LİDERİ İLE BULUŞTU

 

Bütün ikazlara rağmen hiç gereği yokken Saadet Partisi’ni olağanüstü kongreye götürüp çıkmaza sürükleyen şu anki çeyrek genel başkan Numan Kurtulmuş yapılması kaçınılmaz hale gelen Olağanüstü Genel Kongre için ayak sürerek “kongre partisi mi olacağız?” diye utanmazca bir yüzsüzlüğün, pişkinliğin görülmemiş örneğini sergilemeye devam ededursun Milli Görüş Gençliği Hocasına sadakatini göstermek için bu Pazar Ankara’ya adeta çıkartma yaptı.                                     

8 Ağustos 2010 Pazar günü Milli Görüş Gençliği Türkiye’nin dört bir yanından Liderleri Erbakan’a sadakatini arzetmek, aşkını, azmini ve heyecanını tazelemek üzere Pazar günü Ankara'da Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN'ın Balgat’taki evinde buluştu.

Balgat’ı “Mücahit ERBAKAN” sloganları ile inleten Milli Görüşçü gençlere evinin balkonundan seslenen ERBAKAN; sizleri Türkiye’nin kurtarıcıları olarak selamlıyor ve bağrıma basıyorum diyerek başladı.

M.T
 
İŞTE ERBAKAN’IN GENÇLERE KONUŞMASI:
1. Bölüm
 
İşte Erbakan'ın konuşmasının tam metni:
'Böyle bir günde Milli Görüşçü gençlerimiz olarak yaptığınız bu sürprize candan teşekkürlerimi sunuyorum.' diyerek sözlerine başlayan Milli Görüş Lideri, 'Bir gençlik seli halinde bendenizi evimde ziyarete geldiniz.

Bu sevgi tezahürünüzden dolayı sizleri, bir yandan Türkiye ve insanlığın kurtarıcıları olarak alnınızdan öpüp bağrıma basarken, öbür taraftan unutulmaz sevgi gösterinizden dolayı da hepinizi gözlerinizden öpüp, bağrıma basıyorum.'dedi.

Erbakan konuşmasında, 'Milli Görüş olarak, önümüzdeki en kısa zamanda yapılacak olan olağanüstü büyük kongremize hazırlanıyoruz.' ifadelerini kullanarak, Saadet Partisi tabanına da kongre mesajını yineledi.

Önümüzdeki yıl seçim olduğunu anımsatan Erbakan, ''Çalışmalara fevkalade büyük kongremizi yaparak başlayacağız. Neden fevkalade büyük kongre yapıyoruz? Çünkü bizim milli görüşümüz Türkiye'nin, insanlığın tek kurtuluş reçetesidir. Bunun temel esasları, kurtuluşun tek reçetesidir. Başka partilere heves edip de, Türkiye'de 60 tane parti var, 'Onlar şöyle yapıyor, biz de böyle yapalım' demek çocukluktan başka bir şey değildir'' dedi.

''Biz bu kongreyi temel esaslarımızı teminat altına almak için yapıyoruz. Değişiklik heveslerine mahal bırakmamak için yapıyoruz'' görüşünü de dile getiren Erbakan, Saadet Partisi'nin temel ve uygulama esasları bulunduğunu ve bunlardan fedakarlık yapamayacaklarını kaydetti.

Anayasa değişikliğine şartlı 'EVET'

Balgat'ta evine ziyaret gerçekleştiren binlerce gence konuşan Erbakan, 12 Eylül'de gerçekleşecek olan referandumda da oyunun rengini açıladı. Referandum'a 'EVET' diyeceğini açıklayan Erbakan, '12 Eylüldeki Anayasa oylaması, yapılacak değişiklikler yüzeysel rötuşlardan ibaret olup, asıl Türkiye’yi demokratur rejiminden, yani halkın idareye alet edilmesi rejiminden, gerçek demokrasiye yani halkın kendini yönetmesi rejimine geçilmesini sağlayacak köklü değişiklikleri ihtiva etmemektedir.'dedi.

Asıl değişiklikleri Milli Görüş'ün yapacağını ifade eden Erbakan, 'Asıl beklenen, özlenen değişiklikleri Milli Görüş yapacaktır. Bu özelliklerine rağmen, beklenen özlenen değişiklikler olduğu için değil, eskisinden daha iyi olduğu için bu değişikliklere milletçe evet oyu vermekte yarar görüyoruz.'dedi.

Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kollarından yaklaşık bin kişilik bir grubun başını çektiği bu buluşmaya takriben binikiyüz gençte yetmişbeş ilden temsil düzeyinde katıldı. Buluşmaya karşı çıkan ve o güne İl pikniği koyan Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kollarının gerçekleştirdiği piknik ise elli kişilik  bir grubun katılımı ile son derece sönük geçerken, divana Milli Gençliğin Ankara buluşması damgasını vurdu.

İşte Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Milli Görüş Gençliği'ne yaptığı konuşmanın tam metni:

Bugün 8 Ağustos 2010

Böyle bir günde Milli Görüşçü gençlerimiz olarak yaptığınız bu sürprize candan teşekkürlerimi sunuyorum.

Allah hepinizden razı olsun.

Türkiye’mizin muhtelif bölgelerinden büyük zahmetlere katlandınız.

Bir gençlik seli halinde bendenizi evimde ziyarete geldiniz.

Bu sevgi tezahürünüzden dolayı sizleri, bir yandan Türkiye ve insanlığın kurtarıcıları olarak alnınızdan öpüp bağrıma basarken, öbür taraftan unutulmaz sevgi gösterinizden dolayı da hepinizi gözlerinizden öpüp, bağrıma basıyorum.

Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Milli Görüş olarak, önümüzdeki en kısa zamanda yapılacak olan olağanüstü büyük kongremize hazırlanıyoruz.

Türkiye olarak 12 Eylül’de Anayasa oylaması yapacağız.

Ve en geç 1 yıl sonrada milletvekili seçimimizi yapacağız.

Size hoş geldiniz demek, sizi muhabbetle kucaklamak için kısaca birkaç cümle ifade etmenin faydalı olacağına inanıyorum.

12 Eylüldeki Anayasa oylaması, yapılacak değişiklikler yüzeysel rötuşlardan ibaret olup, asıl Türkiye’yi demokratur rejiminden, yani halkın idareye alet edilmesi rejiminden, gerçek demokrasiye yani halkın kendini yönetmesi rejimine geçilmesini sağlayacak köklü değişiklikleri ihtiva etmemektedir.

Asıl beklenen, özlenen değişiklikleri Milli Görüş yapacaktır.

Bu özelliklerine rağmen, beklenen özlenen değişiklikler olduğu için değil, eskisinden daha iyi olduğu için bu değişikliklere milletçe evet oyu vermekte yarar görüyoruz.

Bu Evet’ler AKP’nin beceriksiz icraatlarını tasvip manası taşımamaktadır.

Bir yıl sonra Milletvekili Seçimi var. Bu seçimlerde Milli Görüşün iktidara gelmesi, Türkiye ve insanlığın kurtuluşu, beklenen ve özlenen Saadet Dünyasının kurulması için gereklidir.

Şimdi yığınak noktasında hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde yapıp, bir yıllık seçim çalışmaları programımızı canla, başla, heyecanla yürüterek, insanlığın beklediği kurtuluşuna ait vazifemizi şuurla ifa edeceğiz inşallah.

İşe önümüzdeki Olağanüstü Büyük Kongre ile başlıyoruz.

Türkiye’nin ve insanlığın kurtuluşu, Milli Görüşün uygulama temel esaslarının hiç sapılmadan muhafazasına bağlıdır.

Bu büyük kongreyi bu Temel esaslarımızı muhafazayı teminat altına almak için yapıyoruz.

Milli Görüş Temel Esaslarıyla Kurtuluşun Tek çaresidir. Kalıcı doğal çözümüdür.

Türkiye’de 60 tane parti var.

Milli Görüşü temsil eden Saadet Partisi bu 60 partiden bir tanesi değildir.

Yeri ayrıdır. İlk ve tek partidir.

TEMEL ESASLAR

Temel esaslardan sapılırsa önce öbür partilerden birisi olur. Sonra da yok oluruz.

Temel esaslarımızın muhafazasını teminat altına almak için en kısa zamanda Olağanüstü Büyük Kongremizi yapacağız.

Arkasından kollarımızı sıvayıp bir sene gayretle çalışacağız.

Türkiye’yi ve insanlığı inşallah kurtaracağız.

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

Yolumuz Hak’tır.

Allah bizi Hak’tan ayırmasın. Onun için zafer bizim olacaktır. Allah’ın lütfuyla.

Ne mutlu Hakk’ın hakimiyeti ve insanlığın kurtuluşu için canıyla başıyla çalışıp cihad edenlere.

Sizler onlarsınız.

Hepinizi anlınızdan öpüyorum.

İnsanlığın ve Türkiye’nin kurtarıcıları olarak bağrıma basıyorum.

Cenab-ı Allah’tan zafer, sevgi ve önümüzdeki dönemde şuurlanma, çelikleşme, üretim, MİLKO ve heyecan hamlelerimizi başarıyla hedeflerimize ulaştırmamızı nasip buyurmasını niyaz ediyorum.

Gazanız mübarek olsun.

Vel Akibetülil müttekin.

Esselamü Aleyküm.

Tekrar hepinize teşekkür ederim.

Allah hepinizden razı olsun.

Erbakan’ın konuşma metni Ajans5.com’dan alıntıdır…


2 SEVDANIN BULUŞMASINDAN FOTOĞRAFLAR:EL-AZİZ'İN OBJEKTİFİNDEN

Kalabalık Hamidiye Camiinde öğle namazlarını kıldıktan sonra bir araya gelerek Erbakan’ın konutuna doğru yürümeye başladı…
Namaz sonrası bir araya gelen gençlik Balgat’ı Hoca’ya sadakat şerefimizdir sloganları ile inleterek adeta gövde gösteresi yaptı.

Gençleri taşıyan araçlardan teşkilatlara ait olanlarının üstünde daha önce giydirilmiş Numan Kurtulmuş resimlerinin yırtılması dikkat çeken hususlardandı…

Erbakan’ın evinin bahçesi Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençler tarafından hınca hınç dolduruldu.
Erbakan Osmanlı Armalı koltuğuna oturduktan sonra dakikalarca tezahüratlarla sevgi gösterilerinde bulunuldu…
Türkiye’nin dört bir yanından gelen bayanlar da Erbakan’a sadakatlerini göstermek için oradaydı…

Geçtiğimiz hafta 70'e yakın il başkanının Erbakan'ın yanında hareket ettiğini açıklamasının ardından bu hafta da gençlerin Erbakan'a yaptığı bu sürpriz partinin bölüneceği iddialarının da asılsız olduğunu gözler önüne serdi.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Erkan - 09 Ağustos 2010 Pazartesi 18:34
    Gençleşme diyenlere gençliğin kimin yanında olduğunu gösteren guzel bir şamar olmuş. Emeği geçenlerden, katılanlardan Allah razı olsun.
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02