OĞUZHAN ASİLTÜRK MİLLÎ GÖRÜŞ'Ü BÖLMEYE DOYMUYOR

Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı...

16 Kasım 2013 Cumartesi 23:43 < OĞUZHAN ASİLTÜRK
 
OĞUZHAN ASİLTÜRK MİLLÎ GÖRÜŞ'Ü BÖLMEYE DOYMUYOR 
  

ROTAHABER - ÖZEL / Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı. 

VAKFIN AÇILIŞINDAN ÖNCE AÇIKLAMA 

Merhum Başbakan Erbakan'ın siyasi yaşamında önemli bir yeri olan Balgat'taki konutta Erbakan Vakfı kuruluyor.
Yarın (Pazar)  yapılacak açılışla Erbakan'ın dava arkadaşlarının yanı sıra bir çok siyasi isim davet edildi. Vakfın resmi olarak açılacağı günün öncesinde Oğuzhan Asiltürk'ün yaptığı açıklama teşkilat mensuplarının kafasını karıştırdı. 

HEDEFTE NECMETTİN ERBAKAN VAKFI VAR!

Fatih Erbakan'ın başkanlığını üstlendiği Necmettin Erbakan Vakfı'nı hedef alan Oğuzhan Asiltürk, söz konusu vakfın partileriyle hiçbir alakasının olmadığını söyledi. 

Asiltürk, "Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma, doğrudan Saadet Partisi'ni bölmeye yönelik bir çalışmadır." dedi. 

Yazılı açıklama yapan Asiltürk, "Toplumda sevgi ve saygı uyandırmış büyük zatların çocukları bir araya gelerek babalarının hatırasını canlı tutmak için bir vakıf kurarlarsa herkesin buna saygı duyması gerekir. Böyle bir vakfın genel merkezinde hedeflenen çalışmalar yapılır. Ancak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı olarak kurulmuş olan vakfın kurucuları arasında Erbakan Hocamızın en büyük çocuğu olan Zeynep Erbakan bulunmamaktadır. Dolayısıyla aile adına kurulmuş bir vakıf olma vasfında değildir." ifadelerini kullandı. 

Asiltürk açıklamasında, "Ayrıca vakıf genel başkanı Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın il, ilçeler ve beldelerde, Türkiye'de mevcut siyasi partilerin teşkilatını andıran bir teşkilat oluşturacak şekilde teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma Erbakan Hocamızın isminin arkasına gizlenilerek doğrudan Saadet Partisini bölmeye yönelik bir çalışmadır. Hocamız, 'Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisidir. Eğer bir insan bu davaya hizmet edecekse gelip karargâha teslim olması gerekir' sözünü ömrü boyunca tekrar etmiştir. Kurulan vakfın Saadet Partisi ile hiçbir ilgi ve ilişkisi yoktur. Saadet Partililerin dikkatine sunuyorum. Milli Görüş topluluğu olarak ümit ve temenni ediyoruz ki Erbakan Hocamızın çocukları babalarının tavsiyesine uyarlar." görüşünü dile getirdi. 

DAHA ÖNCE DE BENZER AÇIKLAMA YAPILMIŞTI 

Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak imzasıyla daha önce benzer bir açıklama yapılmıştı.
Temmuz ayında yapılan açıklamanın ardından Necmettin Erbakan Vakfı'nın açılacağı günün öncesinde Fatih Erbakan'ın hedef alındığı bir açıklama daha yapılması teşkilat mensuplarının kafasını iyice karıştırdı. 

Kaynak: Rotahaber 

O.G.

 

 

YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Suna Ö ZTÜRK - 24 Ağustos 2018 Cuma 13:52
  Muhammed Ali Fatih Erbakan Ayrancı lisesi kalite bakımından çok yüksek bir lise,ancak her ailenin çocukları var,aynı okulda öğretmenim,teyzesiNermin hanım coğrafya öğretmeni,tam anlamıyla dieal bir öğretmen asla yobaz değil,Fatih o okulda okuyor hiç bir ayrıcalık yaratmadan terbiyeli,çalışkan ve aile terbiyesi almış bir genç hiç problem çıkarmadan.kimseye tepeden bakmadan öğretmenlerden not dilenmeden mezun olmuş derslerinde başarılıbir genç ona hiç bir eleştiri yakışmıyor,yanlış anlaşılmasın benim görüşüm farklı her yıl okulun onur koluna Nermin hocayı oy birliği ile seçiyorduk yolları açık olsun Fatih'e de başarılar diliyorum,onun yaşında ki siyasilerin çocuklarını görüyoruz ve üzülüyoruz...
 • Mehdi GÖK - 19 Mart 2015 Perşembe 00:09
  Ben 1980 ihtilalinin öncesini ve sonrasını en acı şekilde şöyle veya böyle yaşayan birisiyim.Devlete egemen olan güçler müslüman kesimi hiçbir zaman adam yerine koymadılar aynı hindistandaki gibi parya olarak gördüler muhterem Necmettin Erbakan Hoca bunlara karşı mücadelenin öncülüğünü yaptı devletimizin kapılarını bu vatanın evlatlarına açtı. Milli görüşcüleri Kenan Evrenin etrafındakiler fazla kaale almadılar üzerlernede fazla gitmediler 28 şubatla bunun acısını almaya çalıştılar yine olmayınca içten yıkmayı denediler hala uğraşıyorlar akp yi çıkararak biraz olsun zayıflattılar ey inananlar sizlere sesleniyorum canınızmı sıkılıyor Sivasın dağına gidemiyorsanız ,üç tarafımız denizlerle çevrili ya bulunduğunuz yerin dağına çıkın ya da bir denzin ,gölün,ırmağın kenarına gidin bağırın müslümanlarla oynamayın tuz kokar mı tuzu kokutmayın. şaka yapmayın SAADET sancağı altında toplanın Salih peygamberin kavmine döneceğiz Genç yaşlı Mücahitler bütün MÜSLÜMANLAR bir ordu vesselam.
 • abdullah KONUK - 02 Mart 2015 Pazartesi 10:27
  Sayın OGUZHAN ASİLTÜRK vehocamla bilikte saadet partisine yön veren degerli büyüklerimiz elbette saadet partisinde emeginiz cok büyük işi genclere bırakıp yanlış yapılanları düzeltseniz aksaklıkları giderseniz dua ile selamlar
 • bulut - 18 Kasım 2013 Pazartesi 14:07
  milli görüşün açısını değiştirmek isteyenler hodri meydan ...
 • mesud akgül - 17 Kasım 2013 Pazar 04:02
  O. Asiltürk, Erbakan Vakfı aleyhine yaptığı açıklamada Zeynep Erbakan'ın bu çalışmalarda görev almadığını söyleyerek Erbakan Vakfının Vakıf olma özelliğini kaybettiğini iddia ediyor. O zaman kendisine şu soruyu soruyoruz? Saadet Partisinde soyadı Erbakan olan birisi var mı? Zeynep Erbakan'ın yaşadığı sağlık sorunlarından yararlanıp kardeşler arasında nifak ve fitne tohumlarının ekilmek istendiği ve bu yüzden Saadet Partisindeki görevinden ayrılmak zorunda kaldığı gerçeğini bizzat Zeynep Erbakan'ın kendisi yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurmuştu. Şimdi Erbakan Vakfı Zeynep Erbakan yok diye eğer vakıf olma özelliğini kaybediyorsa o takdirde Erbakan ailesinin dışlandığı ve hiç bir ferdinin görev almadığı,dışlandığı, faaliyetlerinin yasaklandığı Saadet Partisi parti olma özelliğini neden kaybetmiyor? Zeynep Erbakan, Erbakan Vakfında yoksa Saadet Partisinde de yok!
 • Tarık Türkmen - 17 Kasım 2013 Pazar 00:10
  Erbakan'ın vefatından hemen sonra kapalı ortamlarda teşkilat mensuplarına "Erbakan çok akıllı bir kişi idi. Davanın malını çocukları üzerine geçirdi. Bana da 30 bin $ takıp gitti" diyen ve fitne fesat çıkararak vefat etmiş bir kişi aleyhine kampanya başlatan kendisidir. Konya'daki bir toplantıda bu sözlerine ilişkin bir soru üzerine, kameralar önünde, canlı yayında "Bunu Erbakan değil çocukları yaptı" diyerek tüm ülkede dinlenen sözler sarf eden de kendisidir. Ardından Fatih Erbakan'ı Saadet Partisi'nden dışlayıp uzaklaştırmak için her yol ve yönteme başvuran da yine kendisidir. Şimdi bütün bunlardan sonra Fatih Erbakan gelsin bana teslim olsun diyor! Eğer Fatih Erbakan gidip Oğuzhan Asiltürk'e teslim olursa babası, kendisi ve kardeşleri hakkındaki hakaretleri, iftiraları kabullenmiş, onaylamış olmaz mı? Oğuzhan Asiltürk bunu mu istiyor?
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--