ÖZDENER/ “SİYONİZM'İ ERBAKAN'DAN DİNLEDİK!”

Yaklaşık 8 yıldır reyting rekorları kırarak izlenen Kurtlar Vadisi Dizisi'nin arkasındaki sır çözüldü...

17 Aralık 2010 Cuma 15:59 < ERBAKAN
 

BAHADIR ÖZDENER: “SİYONİZM'İ ERBAKAN'DAN DİNLEDİK!”

 

Yaklaşık 8 yıldır reyting rekorları kırarak izlenen Kurtlar Vadisi Dizisi’nin arkasındaki sır çözüldü.

 

Yayımlanmaya başladığı tarihten bu yana Türkiye gerçeğinden yola çıkarak, bütün dünyayı ahtapot gibi saran “Siyonizm” gerçeğini film tekniği ile toplumlara anlatan Kurtlar Vadisi’nin en çok merak edilen yönlerinden birisi de, bu dizinin arka planında kimin olduğuydu.

 

Gösterime girdiğinde bütün dünyada büyük yankılar uyandıran “Kurtlar Vadisi Irak” gibi, önümüzdeki yıl 28 Ocak’ta gösterime girecek olan “Kurtlar Vadisi Filistin” filmi büyük bir merakla beklenirken, Vadi’nin senaristlerinden Bahadır ÖZDENER bu projenin arka palanındaki kişi olarak ERBAKAN’a işaret etti.


“Kurtlar Vadisi Filistin”in senaristlerinden Bahadır ÖZDENER, İsrail'in 1948'den beri bölgede soy kırım yaptığını söylerken, Türk halkına Siyonizm'i bir tek ERBAKAN anlattı dedi.


Kurtlar Vadisi Filistin'in vizyona girmesinden önce Arena'da Uğur Dündar'ın konuğu olan ÖZDENER, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İsrail'in yapmış olduğu Mavi Marmara katliamını perdeye taşıyarak tarihe nakşettiklerini ifade eden ÖZDENER, ‘Bizim yaptığımız tarihe İsrail'in yaptığı katliamın unutulmaması için bir kayıt düşmektir.' dedi.


ÖZDENER yaptığı açıklamada:

 

“Herkese çağrı yapıyorum, Filistinlilerin mağduriyetini dile getirecek filmi herkes yapsın. Bu filmi yapsalar çok müşteri bulacaktır. Kimse dürüstlükle mazlumun, mağdurun, hakkı yenmişin, ezilenin yanında olarak onun hakkını savunmak istemiyor. Kurtlar Vadisi Filistin'de Biz Filistin'in yanında olduğumuzu vurguluyoruz.” dedi.

Uluslararası sinemada İsrail'e dokunamazsınız

Senaristlerin Mahalle Baskısından korktuğunu vurgulayan ÖZDENER:

 

“Uluslararası sinemada İsrail'e dokunamazsınız. Hatalı olduğunu bilirsiniz, hata yaptığını da bilirsiniz. Alman despotu, Fransızı, İngilizi anlatabilirsiniz. Daha önce Hollywood'un yaptığı gibi Türkleri, Arapları Müslümanları aşağılayabilirsiniz. Ama İsrail'in şu politikası yanlış, uluslararası sularda insan öldürmeyi işleyip bir film yapamazsınız. Çünkü sistem buna müsaade etmez. Siyonizm dediğimizi biz hep Türkiye'de Erbakan'dan dinledik. Siyonizm'in BM'nin tabiriyle ırkçılıktır.” dedi.

Gururla Söylüyorum: “Müslüman ve Türk'üm!”

ÖZDENER’in; çalıştıkları projeyi ERBAKAN’ın ismini vererek anlatmaya çalışması üzerine Uğur Dündar'ın dünya görüşünüz nedir? sorusuna da açık yüreklilikle cevap veren ÖZDENER:
 
“İlk olarak Kültürel Milliyetçiyim. Bu topraklarda medeniyetin var olduğunu ve doğusuyla batısıyla bir medeniyet mimarı olduğunu söylemeliyim buna inanıyorum. Tabiki gurula söylüyorum ki Müslüman'ın ve Türk'üm!” dedi.
 
Not: Katkısından dolayı Ajans 5'e teşekkür ediyoruz.


M.T


İşte ÖZDENER'İN siyonizmi anlattığı Arena konuşması: VİDEO
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41