ÖZTÜRK/ “ELAZIĞSPOR’U BECERİKSİZ ELLERE TESLİM ETTİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM!”

Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK Bordo-Beyazlı Yönetimin yapmış olduğu açıklamalara yazılı bir açıklama ile cevap verdi…

26 Ağustos 2016 Cuma 19:50 < SPOR

 
Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK Bordo-Beyazlı Yönetimin yapmış olduğu açıklamalara yazılı bir açıklama ile cevap verdi…
 
 Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, kulübün -6 puan silme cezası alması ile ilgili olarak mevcut Bordo-Beyazlı Yönetim önceki gün yaptıkları açıklamalara cevap verdi…
 
Selçuk ÖZTÜRK, hakkında “yalan ve iftira dolu ithamlarda bunulmuş ve tarafımıza cevap hakkı doğmuştur” dedi.
 
Selçuk ÖZTÜRK, açıklamasında “Elazığspor’u mevcut yönetime kimse zorla vermemiştir. Karşılarına çıkan adaya bile tahammül gösterilmemiştir.” dedi.
 
Bugün gelinen noktada yine ilgisizlik, beceriksizlik ve basiretsizliklerinin sonucu maddi imkânları olmasına rağmen kulübü mevcut transfer yasağını kaldırmadıkları gibi üstüne üslük 6 puan silme cezası alınmasına sebep olan mevcut yönetimin BİLİCA konusunu da yalan beyanat verdiğini, bizzat kendisinin TFF kaynaklarından aldığı bilgiye göre -6 puan cezası daha aldığını bildirdi.
 
ÖZTÜRK’ün yazılı açıklaması şöyle:
 
Elazığspor’u kimse zorla vermemiştir…
 
“Elazığ’ımızın Saygıdeğer Yazılı Ve Görsel Basın Mensuplarına,
 
25.08.2016 günü Karahan ÇELİK Başkanlığında Elazığspor’umuzda yaşanan son gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenlenmiş ve her zaman olduğu gibi şahsım ve 4 yıl boyunca görev yaptığım birbirinden değerli yönetim kurulu üyelerimizle ilgili ahlaktan yoksun yalan ve iftira dolu ithamlarda bulunulmuş ve tarafımıza cevap hakkı doğmuştur. Elazığspor’umuzun mevcut yönetimi kulübün başına geldikleri günden beri her kesim tarafından bilinen, sağır sultanın bile duyduğu FIFA dosyalarıyla ilgili her gün papağan misali aynı şeyleri konuşmaktan yorulmadılar. Elazığspor’umuzu mevcut yönetime kimse zorla vermemiştir.  Tarafımıza Elazığ Belediyesi yetkilileri hiç bir zaman destek vermemiş, yönetimimiz istifaya zorlanmış ve istifamız sonucunda da behamal büyük bir iştahla belediye yöneticileri kulübe girmiştir.  Kongrede de görüldüğü üzere de başka bir aday çıkmasına bile tahammül gösterilmeyerek nezaketten yoksun hareketlerle kongrede seçilmişler, seçildikten sonrada her fırsatta çeşitli bahanelerle sızlanmışlardır.”
 
 Benden özür dileyen yönetimi kınıyorum…

“Bizler kulübü devrederken bütün gerçekliği yansıtmış, borç listelerini ve ödeme emirlerini kendilerine sunmuşuzdur. Bütün hususları bilmelerine rağmen her defasında bu konuları yeni bir olaymış gibi ısıtıp kamuoyuna sunmalarını esefle kınıyorum.  Daha düne kadar çıkıp hayali bir şekilde açıkladıkları borç miktarından dolayı tarafımdan ve kamuoyunda özür dileyen yönetim, daha sonra mübarek Ramazan Ayı içerisinde Karahan ÇELİK vasıtasıyla tarafımı arayarak bir araya gelmek, yerli ve yabancı ödeme dosyaları hakkında yardım ve desteklerimi almak istemişlerdir. Bende kendilerine her zaman kapımın açık olduğunu beyan etmişimdir ve bu hususu da basın yoluyla kamuoyuyla paylaşmışımdır. Ancak daha sonrası defalarca benim tarafımdan aranmak kaydıyla kendilerine ve Sayın Avukat Cengiz GÜLAÇ Bey’e de bu daveti yenilemişimdir. Daha sonraki süreçte ise her şeyi biz çözeriz edalarına kapılan Karahan ÇELİK’i defalarca aramama rağmen -telefon kayıtlarım da mevcuttur-   telefonlarıma çıkmamış ve bir araya gelmemiz karşı tarafın tutumuyla gerçekleşmemiştir.”
  
BİLİCA’dan da -6 puan cezası aldık…

“Bugün geldiğimiz noktada yine ilgisizlik, beceriksizlik ve basiretsizliklerinin sonucu maddi imkanları olmasına rağmen kulübümüzün mevcut transfer yasağını kaldırmadıkları gibi üstüne üslük 6 puan silme cezası alınmasına sebep olmuşlardır. Ayrıca bu beceriksizlerinin devam etmesi durumunda da Kulübümüzün başına bir çok kaza ve bela getirecekleri de aşikardır. Örneğin Karahan ÇELİK’ in daha dün yapmış olduğu basında da yayınlanan toplantısında “ BİLİCA’nın avukatı Murat Bey le birlikte bir aya yakın bir görüşmemiz oldu sürekli iletişim halinde olup BİLİCA’nın ödemelerini ve taksitlendirmelerini yaptık. BİLİCA dosyasından da eksi 6 puan cezası alma durumumuz vardı ancak bu tehlikeyi ortadan kaldırdık” ifadeleriyle kamuoyuna bir kez daha yalan beyanda bulunmuştur. Şahsen TFF ile yapmış olduğum görüşmede ise maalesef BİLİCA dosyası ile ilgilide yine mevcut yönetim ikinci kez 6 puan silme cezasını kulübümüze yaşatmışlardır.” 
 
Karahan ÇELİK her dosyaya hakim olduklarını söyledi…

“Her defasında beyan ettiğimiz gibi tarafım 1 Mart 2016 tarihinde Kulüp Başkanlığından istifa etmiş ve kongrede aday olmayacağımızı ifade ederek kulübümüzün anahtarını belediye yöneticilerine bırakmıştık. Hemen ertesinde başta Karahan ÇELİK ve mevcut Kulüp Başkanı Kulübümüzü devralmışlardır. Göreve gayri resmi gelen idareciler rahatlıkla görev değişiklikleri yapmaya başlamış, yeni görevlendirmelerde yapmıştır. Yine ilk icraatlarından biri maalesef kulübü uçuruma sürükleyen bir harekettir ki,   bir yılın üzerinde kulübümüzle çalışan,  bütün yabancı oyuncu ve yabancı  kulüplerle ilgili süregelen FIFA ve CAS dosyalarında hakimiyete, bilgiye ve tecrübeye sahip olan Kulüp Avukatı SAYIN Erdal KESEBİR’in de sözleşmesini defalarca yapmayın etmeyin, dere geçilirken at değiştirilmez diye   uyarmalarımıza rağmen feshetmişlerdir.   Erdal Bey’in Elazığ’a bizzat gitmesine rağmen muhatap bile almayan Karahan ÇELİK çok bilmiş tavırlarla aslında cahilane düşünceler içerisinde ‘’Erdal Bey’le görüşmemize gerek yok, biz her konuya hakimiz, her şeyi biliyoruz.’’ diyerek, şahitlerimiz de bulunmaktadır ki biri de eski kulüp müdürü Ali TOPAL’dır.  Avukat Erdal Bey’le görüşmemiş ve büyük bir sorumsuzluk göstererek  konuları anlamadan dinlemeden  20 Nisan 2016 sonrası FİFA ve CAS ta tecrübesi ve bilgisi olmayan bir avukatla yeni sözleşme yapmışlardır. Hani diyorlar ya biz resmi olarak 29 Mayıs’ta göreve geldik diye, pekala 20 Nisan’da avukatı bize sormadan değişmeyi biliyorsunuz, yaşanan bu süreçte kulübümüzün hukuk müşavirliği çökertilmiştir.”
 
*Biz Elazığspor’a bu acıları yaşatmadık…

“19 Mayıs 2016 tarihinde de FIFA’dan Sochaux kulübünün ödemesiyle ilgili TFF ve kulübe, uzlaşma ve ödeme talimatı gelerek kulübümüze puan silme cezasıyla ilgili sadece uyarı gelmiştir. Bu uyarı sonucunda Sochaux kulübüne avukat eşliğinde yetkili bir yöneticiyle gidilip uzlaşma sağlanması yerine mevcut yönetimin söylemlerinden anlaşılan o ki kimse mücadele etmemiş, emek harcamamış, telefonlarla işler halledilmeye çalışılmış ve gelinen noktada ihtarın geldiği 19 Mayıs’tan 96 gün geçmesine rağmen cezanın alındığı 24 Ağustos’a kadar herhangi bir şekilde kulüp ciddiyetine uygun bir görüşme yapılmamış, uzlaşma sağlanmamış, herhangi bir ödeme gerçekleştirilmemiş ve yine Karahan ÇELİK tarafından aylardır çözüyoruz ve sonunda çözdük denen BİLİCA dosyasından dolayı da ne acıdır ki ikinci bir 6 puan silinme cezasıyla kulübümüzün cezalandırılmasına sebep olmuşlardır. Oysaki tarafımca çeşitli zamanlarda FIFA ve CAS’taki sorunlu dosyalarımızla ilgili 8 defa Sayın Av. Erdal KESEBİR’i Avrupa’nın çeşitli ülkelerine bizzat göndermiş uzlaşmalar yapılmış, yeni seçenekler oluşturulmuş ve kendi dönemimizde değerli yönetimlerimizle birlikte tek başımıza Elazığ Belediyesinden hiçbir destek almamamıza rağmen puan silme cezası aldırmamış her dönem kulüp lisansımızı çıkarmış ve bu acıları Elazığspor’umuza yaşatmamıştık.”
 
*Sanki ceplerinden 10 Milyon vermiş gibi boş konuşmaların hiçbir değeri yoktur…

“Her defasında Yönetimlerimize,  kulübü şöyle kötü böyle kötü yönetmişler bundan daha kötü yönetilmezdi diyen Karahan ÇELİK ve ekibine soruyorum; belediye aracılığıyla 10 milyon TL civarında bir kaynakla kulübe girmişler ise külümüzün 12 puanının silinmesine sebep olmalarını ve halen kulüp lisansı alamamalarını nasıl bir izahatla bağlı bulunduğunuz Sayın Belediye Başkanına ve kamuoyuna açıklayacaklardır. İfade ettiğimiz gibi tarafımız 1 Mart 2016’da istifa etmiş iken aradan geçen 145 gün sonra yani yaklaşık 5 ay sonra Sochaux kulübüne ödenmesi gereken yaklaşık 225 bin Euro civarındaki bir ödemeyi dahi uzlaşma sonucunda indirim yapıp,  kolayca yapılandırılabilecekken 6 puan silme ve yine Elazığspor aşığı BİLİCA gibi hoş görülü bir oyuncuyla aylardır anlaşma yapamayarak, indirim sağlanıp ödeme planına bağlayamayarak ikinci 6 puan silme cezasını önleme becerisini gösteremediniz.  Her defasında yazılı ve görsel basına çıkarak bugüne kadar 10 Milyon TL ödeme yaptık deyip sanki ceplerinden veriyormuşlar gibi havayi ve boş konuşmalarının da hiçbir değeri yoktur.”
 
*Bu vebali nasıl taşıyacaklar…

“Ayrıca Karahan Çelik açıklamasında Elazığspor’a, Elazığ Belediyesinden başka sahip çıkan destek veren kurum ve kuruluşlar yok deyip projeler verdik onay görmedik diyen bir zihniyet nasıl bir zihniyettir! Daha düne kadar ben ve yönetimim, takımımız süper ligde iken ve hatta geçen sezon tekrar Süper Lig’e çıkacakken bizleri sahipsiz bırakan sizler neredeydiniz!  Uzayda mı yaşıyordunuz da her yardım istediğimizde kılınızı bile kıpırdatmadınız bizim yapmak istediğimiz projelerimize destek vermediniz!  Demek ki isteyince 10 milyonları bulabiliyorsunuz, bizleri ligin son 8 haftasında istifa ettirilmeye zorlanmak yerine sadece 1 buçuk – 2 milyon TL civarında söz verdiğiniz prim desteğini verseydiniz. Kulübümüz bugün Süper Lig’de boy gösterecek ve bunları yaşamak yerine konuşmaya bile gerek kalmayacak ve Elazığspor’umuz emin adımlarla yoluna devam edecekti. Tüm bu yaşananların sorumluları bu vebali nasıl taşıyabilecekler. Bir başka husus ise şahsımın ve dört yıl boyunca yönetimlerimizde görev alan arkadaşlarımızın da kamuoyundan özür dilemeleri istenmiştir.”
 
“Karahan ÇELİK’ in vurdumduymaz davranışları ve beceriksizliğinin sonucunda yaşanan 12 puan silinme krizinde kimleri suçlarım psikolojisiyle ağzından çıkanları kulağı duymuyor galiba, mevcut yönetiminde ki arkadaşlarını kayla almadığını biliyoruz da,  isimlerini de mi bilmiyor acaba;  şuan mevcut yönetiminde görev alan on üç kişi benim kurmuş olduğum yönetimlerde de görev almış birbirinden şahsiyetli kişilerdir yani kendi mevcut yönetimindeki arkadaşlarının da özür dilemelerini istediğinin farkında bile değil. Geldiğimiz bu noktada bizden özür beklenileceği yerde şahsımın istifasından 145 gün sonra gelen 12 puan silme cezalarının tek müsebbibi mevcut yönetim içerisinde bil hassa aktarılan kaynakları kendi banka hesaplarında toplayan ve hesapları organize eden yönetimdeki mali sorumlu Karahan ÇELİK’tir.  Şahsımdan, değerli yönetimlerimden ve kamuoyundan da ikinci defa özür dilemelidirler. Sonuç itibariyle her defasında mevcut yönetim temsilcisi Karahan ÇELİK’in yaptığı gerçekleri yansıtmayan açıklamalar,  ortaya koydukları uygulamalar ve kulübümüzü yıpratan eylemlerin amacı her defasında açıkladığım gibi sadece ve sadece Elazığspor’umuzu sinsice kapatma planlarıdır. Bu bağlamda şahsım olarak Elazığspor’umuzu bu liyakatsız, beceriksiz ellere teslim ettiğim için değerli kamuoyundan özür diler saygılarımı sunarım.”

Selçuk Cengiz ÖZTÜRK

 KARAHAN ÇELİK’İN BASIN TOPLANTISI İÇİN - TIKLAYIN 
 
Etiketlerelazığspor selçuk öztürk sedat karataş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41