PULAT AKTİF TANK KORUMA SİSTEMİ-KAPLAN MT FUARIN YILDIZI OLDU

Akkor PULAT Aktif Koruma Sistemi M60T tanklarına entegre edildi. Endonezya’da düzenlenen Indo Defence Fuarı'nda görücüye çıkan KAPLAN MT (Orta ağırlık sınıfı tank) fuarın yıldızı oldu...

07 Kasım 2018 Çarşamba 20:20 < GÜNDEM

 
Milli Savunma Sanayii’nin temellerini atan Erbakan'ın ‘İleri Teknolojiye Dayalı Milli ve Yerli Ekonomi’ modeli tüm hızıyla meyvelerini vermeye devam ediyor…

Her gün yeni bir üstün teknoloji harikasını şapkadan tavşan çıkarır gibi ortaya koyan Türkiye'nin Savunma Sanayii dosta güven, düşmana korku veriyor.

ASELSAN VE TÜBİTAK'TAN BÜYÜK PROJE

ASELSAN ve TÜBİTAK tarafından geliştirilen proje ile Türk tanklarında kullanılacak olan aktif koruma sisteminin çalışmalarına başlandı.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 4. Kara Sistemleri Semineri’nde konuşan ASELSAN Aktif Koruma Sistemleri Proje Yöneticisi Kadir KARSLI, PULAT AKS’nin ilk 40 adetlik üretiminin platformlara entegrasyonunun başladığını belirterek çalışmaların 2018 yılı içinde tamamlanmasının planlandığını ifade etti.
 
360 derecelik koruma kalkanı var
 
Fırat M60T Projesi kapsamında modernize edilen M60T tanklarına entegre edilen Akkor PULAT Aktif Koruma Sistemi sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit ediyor, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getiriyor.
 
PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine karşı gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan 360°’lik tam bir koruma kalkanı sağlamakta.
Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlayabilen PULAT, modüler mimarisi sayesinde birçok farklı tipte zırhlı araca uyarlanabilen aktif koruma sistemi olarakdikkat çekiyor.KAPLAN MT FUARIN YILDIZI OLDU
 
Indo Defence Fuarı bugün Endonezya’da başladı. FNSS firmasının Endonezya firması PT Pindad ile beraber Türkiye'de tasarlayıp geliştirdiği orta ağırlık sınıfındaki KAPLAN MT fuarda yeni bir isimle yer aldı.
 
Bugüne kadar "Kaplan MT" olarak bilinen ve Endonezya’da kabul testlerini başarıyla geçen tankın seri üretim adı “Harimau” olarak belirlendi.
 
Fuarın en dikkat çekici ve geniş alanlarından birinde sergilenen ürün, ziyaretçilerin ortak noktası oldu. Türkiye ise ev sahibi Endonezya’dan sonra en geniş katılım gösteren ülke olarak öne çıktı.

KAPLAN MT:

NSS’nin, Endonezyalı PT Pindad firması ile ortak bir çalışma kapsamında geliştirmekte olduğu Orta Ağırlık Sınıfı Tank KAPLAN MT, testlere hazır prototipi ile IDEF 2017’de ziyaretçilerin karşısına çıkmıştı.

KAPLAN MT; hassas doğrudan ateş kabiliyeti, yakın ateş desteği sağlayan mühimmattan tanksavar mühimmata kadar uzanan geniş mühimmat seçenekleri ve üstün taktik ve stratejik hareket kabiliyeti ile muharebe sahasına yeni bir soluk olacak.

Kendi sınıfında, en üst düzeyde mayın ve balistik korumaya sahip olan KAPLAN MT, kullanıcısına, muharebe alanındaki tehditlere karşı, çok kısa sürede, yeterli ateş gücü ile hızlı yanıt verme imkânı tanıyor. Bu da beraberinde, muharebe alanında üstün beka ve hareket kabiliyeti getiriyor.M.T 
Etiketlerteknoloji erbakan milli silah
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02