SAADET GENÇLİĞİ KAMPA GİRİYOR

Saadet Partisi Gençlik Kolları Elazığ Gezinde çevre illerden gençlik kolları mensuplarının katılımı ile geniş kapsamlı bir yaz kampı organize ediyor.

11 Ağustos 2014 Pazartesi 13:14 < MİLLİ GÖRÜŞ

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezi, 13 Ağustos - 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlenmek üzere Gençlik Kolları İl ve İlçe Yönetimlerinin katılımıyla Elazığ Gezin başta olmak üzere 4 ayrı bölgede Gençlik Kampları organize ediyor.

 

Saadet Partisi Gençlik Kolları, 3 hafta boyunca 4 farklı bölgede binlerce partili genci kampa alıyor. Temel eğitimlerin verileceği kamplarda, ayrıca sosyal etkinlikler de yer alacak, Gençlik Kolları Genel Merkezinin 4 ayrı bölgede düzenleyeceği kamp listesinde bu yıl Elazığ’ın Gezin bölgesi de yer alıyor!

 

Konuyla alakalı açıklama da bulunan Saadet Partisi Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Emin Ergen, Bu yıl genel merkez organizasyonunda Elazığ Gezin’de çevre illerden gençlik kolları mensuplarının katılımı ile geniş kapsamlı bir yaz kampı organize ettiklerini belirtti.

 

Ergen, kamplarda gençlerin, milli sporları da ircaa edeceğini söyleyerek, “Bunun için bir yandan başta milli sporlarımız olan güreş, ata binme, ok atma, yüzme, izcilik olmak üzere birçok spor dallarında ön çalışmalar yaparak gençlerimizin bedeni dinamizmini ve dayanıklılık kat sayılarını yükseltmeyi hedefliyoruz.  Bir yandan da “Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturu ile “Hakk’ı üstün tutan”, “Maneviyatçı”, “Nefis terbiyesinin esas alan”, kötü hallerden arınmış, güzel ahlak sahibi, manevi bilgilerle mücehhez, cihat gayreti içinde, mücahitlik ruh ve şuuruna sahip, iç huzurunu yakalamış, herkese iyilik yapmayı, ümmet ve insanlık için faydalıyı olmayı gaye edinmiş gençleri “her şart altında” yetiştirmeyi gaye edinmekteyiz” dedi.

 

Ergen, Kampı Elazığ/Gezin bölgesinde de çadırlı kamplar şeklinde yapacaklarını belirterek şunları ekledi.

 

“Bu seneki yaz kampları konseptimiz ise “Temel Esaslar Kampı” TEK olarak belirledik. Bu konseptte seminerlerimizin konu başlıkları ise şu şekilde planlanmıştır: Yaratılış ve Heyecanımızın Temel Esasları, İmtihanımızın Temel Esasları, Islah ve İfsadın Temel Esasları, Mücadelemizin Temel Esasları, Teşkilatımızın Temel Esasları, Kişilik ve Kimliğimizin Temel Esasları, Aile ve Mahremiyetimizin Temel Esasları, Edep ve Ahlakımızın Temel Esasları” açıklamasında bulundu. Yalanız son olarak da şunları kaydetti: “Çalışmalarımızdaki eğitim anlayışımızı verilen şuur, kavrayış, anlayış, bilgi gibi aktarımlar ile teşkilat mensuplarımızın temsilini kuvvetlendirmek oluşturmaktadır. Böylesi önemli bir çalışmanın temel dayanak noktası ise doğru bir istikamet ve amaca hizmet eden doğru düşünce kalıplarının oluşturulmasıdır. Temsil bir “kimlik” tir ve bu kimliğin başında da Allah’a teslim olmak manasına gelen “Müslüman kimliği” gelir. Müslüman kimliği de ancak ve ancak “Ümmet bilinci” ile kemale erer ve doğru bir şekilde anlamlandırılır. Yani bir insanın sadece Müslüman olması yetmez aynı zamanda ümmetin ne olduğunu bilmesi ve onun için çalışma yapması lazım gelir” dedi.
 
EG.

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41