SAADET'TE EYLÜL AYI DİVANI

Saadet Partisi Elazığ Eylül Ayı Divanı GİK Üyeleri Mustafa Balta, Av. Bekir Kılıç Burhan Sadak ve çok sayıda partilinin katılımı ile yapıldı.

14 Eylül 2014 Pazar 15:30 < SİYASET

1,5 MİLYAR MÜSLÜMAN KENDİ TEŞKİLATLARINI KURMALI

 

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “İslam ülkeleri üç ana prensibi esas almalıdır: Bunlardan birincisi Müslüman ülkeler birlik ve beraberlik içinde olmalı, İslami ölçülere uymalı, zalimlere destek olmamalıdır. Bu çok önemli ilkedir. İkincisi Müslümanlar Batılı ülkelerin dümen suyunda gitmemeli "Şahsiyetli Dış Politika" izlemelidir. Bütün insanlığın özlediği hakkı üstün tutan bir dünya düzeninin kurulması için İslam ülkelerinin güçlü olması gerektiğinden, İslam ülkeleri uydu değil lider ülke olmaya çalışmalıdır. Üçüncüsü ise, Müslüman ülkeler "yeryüzünde fesadın önlenmesi, bütün insanlığın saadeti için mücadele etmelidir. Bugün Filistin ve Gazze’de uygulanan zulmüm yanında bütün İslam âleminin içinde bulunduğu baskı, zulüm ve her türlü sömürüden kurtulmanın tek yolu, yapılması gereken ilk şey, Müslümanların Kur’an’da emredildiği şekilde birlik haline gelmeleridir. “Müminler tek bir ümmettir” Ehli küfür de tek bir millettir. Ancak Yahudi ve Hıristiyanlar Birleşmiş Milletler adı altında tek bir birlik oluşturmuşlar. Ve bütün dünyayı kendi çıkarları için yakıp yıkmakta, sömürmektedirler” dedi.

 

ABD Dışişleri bakanı Kerry'nin Ankara ziyaretini değerlendiren Hacıbekiroğlu, "ABD Başkanı Obama IŞİD operasyonunu gündemine aldıklarını açıkladıktan sonra başkent Ankara adeta “diplomatik sorti” kuşatması yaşıyor. ABD Savunma Bakanı Hagel’in üç gün önce getirdiği talimatları, dün de ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin somut talepleri izledi. Ankara ise “Kadim Dost”un tehdit ve şantaj kokan kırılamayacak ricaları(!) ile 49 vatandaşımızın akıbeti arasında sıkışıp kaldı. Maalesef; son on iki yılda yapılan onca dış politika hatasından sonra, Ankara’nın bugün doğru yapma şansını dahi kaybettiği görülüyor." şeklinde konuştu.

 

Hacıbekiroğlu, ziyareti şöyle değerlendirdi,

 

"Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin ilk durağı Dışişleri Bakanlığı oldu. Kerry, Ankara’ya dönmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, Çavuşoğlu ile birbirlerini kısa sürede tanıdıklarını söyledi. Kerry, “Türkiye ve ABD’nin yakın ilgilendiği konularda görüşmelerimiz oldu. Türkiye-ABD birçok konuda ortaktır, Libya, Mali, Afrika Boynuzu, Ortadoğu ve özellikle Irak’taki olaylarla ilgili endişelerimiz var” ifadelerini kullandı. Davutoğlu ile 1,5 yıl boyunca yakinen çalıştıklarını aktaran Kery, Çavuşoğlu ile de yakinen çalıştıklarını ifade etti. Kerry, “IŞİD konusunda Irak Hükümeti’ne destek vermek için Galler’de buluştuk. Birlikte ‘Terörle Mücadele Forumu’na katıldık. Yeni Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan yapıcı bir diyalog bekliyorum" diyerek Türk hükümetini adeta bu kanlı çembere çekmek istediklerini söylüyor.

 

BİZ BU FİLMİ BİLİYORUZ!

 

Hacıbekiroğlu konuşmasında, şunları ifade etti "1 Mart tezkeresi imzalandı… Olmadı havaalanı ve limanları ABD’nin hizmetine verildi.. 4 bin 490 sorti resmen açıklandı… Sonuç; Irak’ta 2 milyona yakın Müslüman katledildi, ülke parçalara bölündü.

 

Afganistan’a asker gönderildi. Sonuç;  ABD bu ülkede yıllardır bir taraftan katliamlar yapıyor, bir taraftan ülkeyi üs devleti olarak kullanıyor.

 

Libya’da Kaddafiyi devirmek için Sarkozy’nin emrine savaş gemilerimizi gönderdik. Sonuç; Libya sömürgeye açıldı, fiilen bir İslam ülkesi daha onlarca parçaya bölündü. 
 
EG.

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41