SELÇUK ÖZTÜRK: “ELAZIĞSPOR KONGRESİ TOPLANMAZSA…”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın yaptığı açıklamaların ardından Elazığspor Başkanlığı’na adaylığını açıkklayan Selçuk Öztürk tehditvari bir açıklama yaptı.

28 Şubat 2019 Perşembe 21:59 < SPOR


Başkanlığa adaylığını açıklayan eski B:aşkan Selçuk Öztürk, sert bir basın açıklaması yayınladı…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın yaptığı açıklamaların ardından Elazığspor Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Selçuk Öztürk tehditvari bir açıklama yaptı.

Elazığspor’da 1 Mart Cuma günü yapılacak olan olağanüstü kongre öncesinde başkan adaylığını kulübe başvuru yaparak resmileştiren Selçuk Cengiz Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak eski bir kulüp başkanının genel kurul üyelerine mesaj gönderdiğini ve kongrede çoğunluğun sağlanmasını engellemek istediğini iddiasında bulundu.

Yazılı açıklamasında eski başkan İrfan Yumakgil ve ETSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ı hedef alan Öztürk, “kongrede çoğunluk sağlanmazsa, bu kişileri sorumlu tutacağım” dedi.

Öztürk’ün yazılı açıklaması şöyle;

“Bilindiği üzere 01.03.2019 tarihinde Elazığsporumuz’un olağanüstü genel kurulu yapılacaktır. Her bir saatin bile çok değerli olduğu şu hassas dönemde kulübümüzün sahipsiz kalması, yönetimsizliğin devam etmesi kabul edilemez. Bu sebeple bir eski başkanın kongrenin ilk gün toplanmaması için delegelere mesaj attığı yönünde aldığımız duyumlar üzerine iş bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu doğmuştur.

 En son 6 ay kadar başkanlık yapıp takım dağılırken kılını kıpırdatmayan, Elazığspor tarihinde kulübe ilk defa haciz getirme lekesini taşıyan bazı kişilerin kongrenin yapılmaması için gösterdikleri çabayı taraftarımızın görmesini istiyorum. Yaptıkları bu son başkanlık süresince; şerefle yöneticilik, başkanlık yapmış insanlarla uğraşıp, onlara iftira atmak yerine keşke bu çabayı takımı ayakta tutmak için harcasalardı.

Artık net bir şekilde görülmüştür ki, bu kişilerin amacı kulübü kapatmaktır. Bütün çağrılarımıza rağmen zorla kongre kararı alınmıştır. Eğer bu kulüp Allah göstermesin küme düşerse, bunun hesabını bu kişiler verecektir. Taraftarından korkan, korumayla gezen kişiler Elazığspor’un kaderiyle oynayamaz. Bu kişiler kongreyi engelleyeceğine çıkıp kulübü kayyuma bırakmanın hesabını vermeleri gerekir.

Dün ETSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar yerel basına açıklamalarda bulunmuş. Elazığspor sevdasını ballandıra ballandıra anlatıp, kulübün sahipsiz kalmasının devam edip kayyumla yola devam edilmesi için basın bildirisi yayınlayan Ahmet Yaşar ve ETSO, tüm bu sürecin baş sorumlularıdır. Kamuoyu dikkat ederse ne o kiloyla altın hesabı yapan zat, ne de ETSO genel kurulun toplanması için tek bir girişimde bulunmamaktadır!

Ahmet Yaşar açıklamalarında ne yönetim oluşturacağız diyor, ne genel kurula çağrıda bulunuyor, ne de bir çözüm öneriyor. Ahmet Yaşar’a sormak istiyorum, kulüp sahipsiz kaldı ve kayyum geldi diyorsun. Kayyumun gelmesi sahipsizliktense, bırakın kulübe sahip çıkalım. Yoksa sizlerde mi kulübün kapanması projesinin bir parçasısınız?

Ahmet Yaşar şahsıma destek sözü verilmediğini belirtmiş. Ben ne Ahmet Yaşar’a güvenerek yola çıktım, ne de bir başkasına güvenerek. Ben dün olduğu gibi bugün de sadece ve sadece Elazığspor taraftarına ve kongre üyelerine güvenerek yola çıktım.

Ahmet Yaşar’ın açıklamalarında katıldığım tek noktaya gelecek olursam… Ahmet Yaşar kendileriyle benim yönetim anlayışımın uymadığını ifade etmiş. Kesinlikle katılıyorum! Zira bir projenin ürünü olduğunu söyleyip kulübü kayyuma bırakanlarla yol yürüyüp genel kurul toplanmasın diye mücadele edenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz. Karabük deplasmanında üç kuruşluk meblağları kulüp çalışanlarının kredi kartıyla ödeyenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz.

Halen daha stat sorununu çözemeyip her iç saha maçına futbolcuları saatlerce otobüs yolcuğuna mahkum edenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz. Kulübü en kritik haftada takıma vadettiği primi gününde ödeyemediği için, Denizlispor ile yapılacak maça iki gün önceden takımı Şanlıurfa’ya götüremeyenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz.

Son anda benim tarafımdan 22 futbolcuya imza attırılıp Elazığspor dünya basının gündemine otururken kaşkol takıp alkışlanmayı Elazığspor sevdası zannedenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz. Son 6 ayda takımı dağıtıp, kulübü kapanma noktasına getirenlerle yol yürüyenlerle benim yönetim anlayışım bir olamaz.

Ben ne reklam peşindeyim, ne şımarık bir zengin çocuğuyum. Onlar stadın yolunu bilmezken ben statta taraftardım. Buradan son olarak taraftarımıza ve genel kurul üyelerine seslenmek istiyorum. Lütfen kongreye gelin ve bir projenin ürünü olduğunu söyleyenlerle, o projelerin kuyruğuna takılıp şöhret peşinde koşanların oyununu bozun.

Allah göstermesin, kayıp olan bu günlerin telafisi mümkün olmayabilir. Herkesin bilmesini isterim ki, yarın kongre toplanmazsa… Oluşabilecek her türlü olumsuzluklardan bu kişileri sorumlu tutacağım…


 
 
Etiketlerselçuk öztürk elazığspor kongre irfan yumakgil
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41