ŞEVKET KAZAN'A TEPKİ YAĞIYOR!

28 Şubat Davası'nda "mağdur" olarak beyanı alınan Şevket Kazan'ın 28 Şubat'ı gerçekleştirenlerden şikayetçi olmadığını açıklaması sanal alemde tepkiyle karşılandı.

19 Şubat 2015 Perşembe 00:29 < MİLLİ GÖRÜŞ
28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada,"mağdur" sıfatıyla Kazan'ın ifadesine başvuruldu.

Bakan olduğu dönemde yaşadıklarını anlatan Kazan, Mahkeme Başkanı Fevzi Şıngar'ın, "Size yönelik tehdit oldu mu"sorusuna, "Hayır, maruzatım bundan ibaret" cevabını verdi.

Kazan, Şıngar'ın tekrar "Şikayetçi misiniz" sorusu üzerine, "Hayatımın en zor kararıdır, bu dosya için şikayetçi olmak. Ben şikayetçi değilim" diye konuştu.

ÇEVİK BİR'DEN TEŞEKKÜR

Bu arada söz alan sanıklardan Çevik Bir, Kazan'a şikayetçi olmadığı için teşekkür etti.

Kazan'ın avukatı İsmail Aydos, Kazan'ın duygusal bir ortamda konuştuğunu belirterek, tekrar şikayetçi olup olmadığının sorulmasını talep etti.

Mahkeme başkanının tekrar sorması üzerine Kazan, "Savcılıkta şikayetçiydim. Gelinen noktada her insanda vicdan var. Ben de insanım, şikayetçi değilim"ifadelerini kullandı.

Beyanının ardından bir süre duruşma salonunda oturan Kazan, daha sonra ayrıldı. Bu sırada diğer bazı sanıkların da Kazan'a teşekkür ettiği görüldü.

Öte yandan Şevket Kazan'ın 28 Şubatçıları affettiğini ve şikayetçi olmadığını açıklaması Milli Görüşçüler ve 28 Şubat mağdurları tarafından tepkiyle karşılandı. Sanal alemde yoğunlaşan tepkiler Kazan'ın müslümanlara, Milli Görüş'e ve Erbakan'a ihanetini gözler önüne serdi. Kazan bu tavrıyla genel seçimler arefesinde tepkilerin Saadet Partisine yönelmesini sağlayarak bir kez daha Milli Görüş'e ihanet etmiş oldu.

İşte haberin yayınlandığı bazı internet sitelerinde Şvket Kazan aleyhinde yayınlanan yorumlar:


Sayın nasıl afedersin o din düşmanlarını o yapılanlar sizin şahsınızda bütün Müslümanlara yapıldı onun için af etmeniz çok yanlış ve haksızlıktır.

Yazan Ahmet balcı  

Önce şunu diyelim merhum hocamız Erbakana Allahtan Rahmet dilerim. Daha sonra şu hadiste benim ümmetim hakikatte birleşirler manasındaki manayı anlayalım neden Bu milletin refah partisinden koptuğunu şimdi gözlemleyebiliyoruz Her şeyde vardır bir hikmet

Yazan Kutlay  

Durum tersi olsa idi onlar seni idam ederdi.çok yanlış yaptın.biz müslümanlara yapılanları ne çabuk yuttun.Allah seni bildiği gibi cezalandırsın.

Yazan Osmanlı 

Harc bitti yapi paydos.. tam mütaid kafasi. Erbakan hoca öldü, bunlarin davasi bitti..

Yazan Vahit Peker 

YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN SAF MÜSLÜMANLARI SİZDE ALDATTINIZ

Yazan YİĞİDO 

üç tane imam hatipli oğlumun önünü kesen 28 şubatçılara karşı şevket kazanın şikayetçi olmaması içimizdeki hainlerin nerelere vardığının görüntüsü yazıklar olsun.

Yazan b.çiftçi  

Tabi şevket kazan sana bir ilahiyat fakülteli olarak ve 28 şubat mağduru olarak 6 yıl atanamayıp sefil olup bedel ödediğim ve de sana o dönem oy verdiğim için hakkımı kendime helal etmiyor senden sadece utanıyorum

Yazan fatih çam  

şevket kazan bir zamanlar japonyaya giderken çevikbirle bir muhabbetini anlatmıştıda akit gazetesine akit yayınlayıncı çevikbir kazanı yalanlamıştı hatta pişmanlık dursun şimdi imkanım olsa yine o kazanlara yapdım iskenceyi fazlasıyle yaparım demiştide ozaman kara kazanşevket tırsmiş korkmuş ben demedim demişti ödlekler korkaklar  hasetler kıskançlar ALLAH dan korkmayanlar davasını savınamazlar

Yazan şaban candan  

bu memlekette satan satana. herkes birbirini satıyor neden şaşırıyorsunuz. AKPnin içinde de yeterince bizleri satan insan yok mu sanki bir düşünelim.

Yazan Ahmet 

Şevket Kazana hakkım haram olsun belki kendisi 28 şubat darbesinden bir zarar görmemiş olabilir lakin bana ve çocuklarıma tam 12 sene kayıbına neden oldu şimdi bizim 12 senelik kaybımızı kim ödeyecek doğru şevket beyin tuzu kuru kendisi bu davadan nemalandı lakin bizler ise her şeyi cebimizden ödedik.evet bütün hakkım haram olsun.

Yazan RCP1453  

Şahsi hakları için elbette affedebilir, ama 28 Şubat postmodern darbesi Şevket Kazan'ın yada başka bir kişinin şahsına karşı yapılmış bir darbe değildir.Milli görüşe karşı, Refah partisini iktidardan indirmek için yapılmış bir darbedir. Onun için Şevket Kazan'ın af yetkisi yoktur diye düşünüyorum. Bir dava adamı olarak zalimlere karşı dik durması gerekirdi.

Yazan Cengiz KESİMLİ  

sen de sattın hadi bakalım.Erbakan Hocamızın kemikleri sızlamıştır.

Yazan TURAN  

YAZIK SANA ...YAZİKLAR OLSUN.ONLARDAN NE FARKİN KALDİ SEVKET KAZAN.FARKİN OLSA GERCİ BELLİ OLURDU O ZAMANDAN.

Yazan hakan polat 

ulan kazan dışın gibi içine de kara çalınmış. senden bir cacık dahi olmaz bu saatten sonra.

Yazan gale  

ortamı hazırla 28 şubat olsun kork kenara çekil acısını kim çekti acaba kim kimden şikayetçi değil ...vicdanlar şikayetçi ve affedemez nasıl bir yıkım oldu bu zevat bilmez halen iktidar olacaklarını sanırlar....

Yazan kaleli  

Sevket kazan basortusu magdurlari obur dunyada bogazina yapisacak sen de insansin davaci degilsin verdigimiz oylar sana haram olsun rahmetli hoca sizlerle bosuna ugrasmis yuh size

Yazan ali demirci 

ÇEVİK BİR TEŞEKKÜR EDERDE MAZLUM MÜSLÜMANLAR EDECEK Mİ

Yazan CGGU  

millinizam partisinden beri milli görüş çizgisinden gelen aile mensubu olarak şöyle düşünüyorum hiçbirzaman güven vermemişti yine beni şaşırtamadı

Yazan aden varlı  

BEYNİMDEN ŞÜPHE ETMEYE BAŞLADIM 28 ŞUBAT Bİ SENARYOYDU VE RP YÖNETİMİ FİGÜRANMIYDI? O ZAMAN BENİM ÇEKTİĞİM ÇİLELER OYUNUN Bİ PARÇASIMI İDİ YADA KIT BEYNİMİN ALMADIĞI ŞEYLWERMİ VAR BİRİ BANA ANLATSIN

Yazan ceggu 

yani ne diyeyim yazıklar olsun vicdanmış yani o kadar mağdur insana vicdan yapmıyorsun da bu işi yapanlaramı vicdan yapıyorsun

Yazan EREN  

Sevket Kazan ,sen kimin davaci olma hakkini kime bagisliyorsun.Davaci olma hakki senin kendinemi ait.Bimlerce madur olmus sana bu hakki verdimi,yoksa sen kendi kendine haksahimi oldum sandin,yaziklar olsun bu ne vefasizlik..Vicdanmis Cevik Bir sana tesekkür edince helallesmismi oldu temsil ettigin madur insanlarla..Sanki babasinin bir seyini bagislamis,Rahmetli N.Erbakana Pe..vnk demislerdi simdi affettin aferim sana Sevket..

Yazan Zeki 

RAHMETLİ HOCAMIN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİNİZ.MİTİNG MEYDANLARINDA BENİM ÖMRÜMÜ DE HOCAMA VER DİYORDUNUZ ŞİMDİ HOCAMI ZOR DURUMDA BIRAKAN ONUN DAVASINA SAVAŞ AÇANLARDAN ŞİKAYETÇİ OLMUYORSUNUZ.

Yazan ÖZER EKİZ 

SAYIN KAZAN PEKİ O ZAMAN MAĞDUR OLAN İNSANLARIN VEBALİNİ ÜZERİNİZE ALMIYORMUSUNUZ OZAMANIN MAGDURU İMAM HATİPLİ OLARAK BEN SİZDEN AHİRETTE DAVACI OLACAGIM HEM MAGDUR HEM REFAH PARTİSİNE OY VEREN OLARAK

Yazan fahri uz  

Brova sayin kazan sahsinizda bizim gibi 28 subat magdurlarini sattiniz, yaziik cook yaziik

Yazan omer avcu "
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • HÜSEYİN ÖZSEMİZ - 09 Ağustos 2017 Çarşamba 22:27
  Ulan siz ne kadar hainsiniz yıllarca size oy verdik haram zehir zıkkım olsun
 • Agah Ogretmen - 06 Ağustos 2017 Pazar 13:20
  Davasını satan satılık adamlar her daim olmuştur. Her davanın içinde Saadettin Köpekler bulunur. İnsan davasını dış düşmana karşı savunurken,içerdeki munafık yaratıklar,darbeyi hep içten vurur. Uhud savaşına giderken,yoldan dönen gerçek müslüman kılıklı munafıkların her daim temsilcileri bulunmaktadır.
 • aydınoğlu - 21 Şubat 2015 Cumartesi 16:23
  28 Şubatın mağdurları bugün iktidar. %2'yi bulun yumruğu indirelim diyen Erbakan ogün niye sus pus kalmış olabilir ki? İşte yanındakilerin hali bu.Askerlikden ve vergiden muaf olmak için Hacı Bayramı velilinin mürüdi olduğunu beyan eden ahaliden ne farkı var bu hainlerin... Bunlar o sanıklarla birlikte hamuduyla götürenler. Hepsinin Hesabını Allah soracaktır. Bizler Davutoğlıu Hocaya dua edelim Allah Gayretlerini Rahmete çevirsin bu milletin üzerine. Rabbim sağlık versin ondan Razı Olsun..
 • bitlisli - 20 Şubat 2015 Cuma 23:53
  yazıklar olsun senin gibi üstünde elbise olupta bedeninde islami hassasiyet olan gayretullahın olmayışına
 • Vedat Oğuz - 20 Şubat 2015 Cuma 16:16
  Rahmetli Erbakan, bunların ne mal olduğunu bildiği için genel başkanlığı Şevket Kazan ve Oğuzhan asıltürk'e neden bırakmadığını şimdi anladınızmı? Ruhunu şeytana satanlardan kalbini Allaha adayanların intikam alacağı gün ve saat yaklaşıyor.
 • yakup mecek - 19 Şubat 2015 Perşembe 15:08
  yazık çok yazık 1995yıllarında üniversite öğrencisi iken samsuna msp kongresine bizleri hakkın hakim olması için kongreye götüren siz bugün 28 şubatta budavaya ve inanlara zulüm yapanları şikayetten kaçıyorsunuz bu nasıl önrek olmak bizim büyüklerimiz bu kötü örneklikten uzak olmalıydı.mağdurlar adına ben hakkımı sizlere helal etmiyor ahirette hesaplaşmak üzere sizi kınıyorum
 • Ersin IRMAK - 19 Şubat 2015 Perşembe 01:12
  Gerçek yüzünü göstermiş.
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41