SİYASET & SİYASİ LİDER / ERBAKAN’IN MİLLİ GÖRÜŞ İNKILABI!

En dürüst, iyi niyetli liderler de algı operasyonları yapar. Gerçekler olduğu gibi anlatılarak siyaset yapılıp toplum yönetilemez. Erbakan’ın Millî Görüş İnkılabı...

25 Aralık 2018 Salı 19:56 < GÜNDEM
 
Siyaset & Siyasi Lider
 
Allah, toplumlar yönetilebilsin diye siyaseti öğrenilemez, bileni de az kılmıştır.
 
Bu nedenle büyük ilim ve sanat insanları bile siyaset bilmez.
 
Liderler toplumlarını gerçeklerle değil algılarla yönetir. Hiçbir lider gerçeklerini toplumu ile paylaşamaz; yoksa yönetemez!
 
Siyasetin gerçekleri hiçbir şekilde toplumun tümüne aktarılamaz. Ancak bir kısmı bilebilir. Bu yüzden siyaset bir algı savaşıdır.
 
En dürüst, iyi niyetli liderler de algı operasyonları yapar. Gerçekler olduğu gibi anlatılarak siyaset yapılıp toplum yönetilemez.
 
Siyasette liderin yalnız bir tek ahlaki ilkesi vardır. O da şudur: Toplumuna ihanet etmemek; yani aleyhine karar almamak!
 
Siyasi lider hiç kimseye karşı şeffaf olmak zorunda değildir. Aksine sırlarını herkesten saklamak durumundadır.
 
Erbakan’ın Millî Görüş İnkılabı!

Erbakan; Sultan Fatih'in "Sırrıma sakalımın bir teli vâkıf olsa onu kazıyıp atarım" dediğini aktarmıştı.
 
Erbakan kadar sırlarını herkesten saklayan, muhteşem algı operasyonları yapan, herkesi ters köşeye yatıran bir lider tanımadım.
 
Hz. Muhammed (SAS) Mekke'nin Fethi için yola çıktığında amacını gizli tutmuş, ordusu son anda durumu anlamıştı!
 
Hz. Muhammed (SAS) Bedir Savaşını da Sahabeye bildirmeyip gizledi. Kureyş Ordusunu değil kervanını vurma gerekçesiyle yola çıktı.
 
Hz. Muhammed (SAS) Uhud Savaşında olacakları biliyordu. Aleyhine kullanılmasın diye savaş kararını ashabının tercihine bıraktı.
 
Hz. Muhammed (SAS) Mekke'yi kuşattığında gece her kes on ateş yaksın emrini verdi. Araplarda adet on kişi bir ateş yakardı.
 
Hz. Muhammed (SAS) gece çok ateş yaktırıp Mekke'yi kuşatan ordusunu büyük göstererek algı operasyonu yaptı!
 
Hz. Muhammed (SAS) ordusunu Ebu Süfyan'ın önünden üç defa geçirip olduğundan çok göstererek de algı operasyonu yaptı!
 
Siyonist Yalta Düzenini yıkan, Türkiye'yi ileri savunma teknolojisiyle küresel güç yapan, Harun Yahya Külliyatını yazan Erbakan!
 
Partileri 4 kez kapatılan, 5 kez bölünen, 5 kez siyasi yasaklı yapılan; lakin Müslümanları, Millî Görüş'ü iktidar yapan Erbakan!
 
Rejimin 2 gözde evladı Demirel ile Ecevit'i her türlü dezavantaja, handikaba karşın elimine edip partilerini bitiren Erbakan!
 
Dünya Siyonizm'i ve uzantısı vesayetçi rejime karşı tek başına başlayıp tek başına bitirdiği bir mücadele ile galip gelen Erbakan!
 
Tek başına başlatıp yürürlüğe koyduğu Millî Görüş İnkılabı, Yeni Bir Dünya kurulması doğrultusunda hızlanarak devam eden Erbakan!
 
Sizce bütün bunları tek başına gerçekleştiren Erbakan kimdir; necidir? Mehdi değilse ne isim vermek lazım gelir?
 
Erbakan, hepsi de aleyhinde olduğu halde; prensip olarak İslami kesime ait hiçbir kişi, tarikat ve cemaat aleyhine tek söz etmedi.
 
Erbakan, prensip olarak hiçbir İslam ülkesi lideri ve dünyadaki hiçbir İslami cemaat, tarikat, grup, mezhep aleyhinde konuşmadı.
 
İnanılmaz şekilde Millî Görüş'ü Avrupa ülkelerinde örgütleyen Erbakan bir çığır açtı. Bütün gruplar, cemaat ve tarikatlar sadece izledi.
 
‘Erbakan'ın sadık dava arkadaşları’, ‘ Ak Saçlılar’ ve Yenilikçiler’ tabirleriyle Millî Görüşçüleri ilk Yahudi sermaye medyası ayırdı.
 
‘Millî Görüş’ dememek için ‘İslamcı’ nitelemesini Yahudi Sermaye Medyası kullanıma sokup kabul ettirdi. ‘İslamcı yazar’ tabirini de.

"Büyük olaylar başlangıcında fark edilmez; azameti süreç tamamlanınca ortaya çıkar." (ERBAKAN)

Zeki GEÇKİL

 ERBAKAN'IN MEHDİ OLDUĞUNU İDRAK EDEMEYENLER; TÜRKİYE VE DÜNYADA YAPTIĞI BÜYÜK İNKILABI DA İDRAK EDEMİYORLAR  TIKLAYIN 


 
Etiketlererbakan milli görüş adil düzen
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ahmet - 25 Aralık 2018 Salı 22:22
    ERBAKANI Rahmetle Minnetle Şükranla anıyoruz
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02