TARİH BOYUNCA İNSANLIĞA DÜŞMAN OLDULAR

Onların mazlum, sadece para kazanan ve Hitler tarafından suçsuz yere fırınlarda yakılan zavallılar olarak gösterilmeleri bir tiyatrodur.

02 Şubat 2009 Pazartesi 02:25 < KADIN-AİLE
Tarih boyunca insanlığa düşman oldular

Onlar, zulüm görmüşlerdir, sürülmüşlerdir, ezilmişlerdir. Bu doğrudur. Ama neden ezilip, sürüldükleri açılınca onlara yapılanın az bile olduğunu söyleyen abartmış olmaz. Sözlerin en doğrusu ve en kesini olan Kur'an onları geniş geniş anlatmıştır. Kur'an'ın onlardan söz ederken zikrettiği en bariz vasıfları şunlardır:
İnsanlık düşmanıdırlar

Özellikle de Muhammed aleyhisselamın ümmetine ebedi düşmandırlar. Onların öldürdükleri peygamber sayısına bakıldığında bu nitelikleri gayet rahat anlaşılacaktır. En büyük ikinci peygamberleri olan Harun aleyhisselamı bile yoktan yere öldürmeye yeltendiler. (A'raf, 150) Ayet çok açıktır: Belge için bkz. Maide suresi 82.

Sözünde durmaz, anlaşmasına güvenilmez bir millettirler

Filan otelde yaptıkları anlaşmanın, basın toplantısında konuştuklarının hiçbir değeri yoktur. Sözleri yalan, imzaları sahtedir. Ayetler gayet açıktır: belge için bkz. Enfal, 56; Bakara, 100

Allah'ın hükmü yeteri kadar açıktır: Onların şirretliği devam ettikçe -ki edecektir- Allah Teâlâ da onların üzerine diğer milletleri musallat edecektir. İnşallah, bunun sonuncusu da müminlerin eliyle olacaktır. Amerikan sinemalarında üretilmiş filmler, ellerindeki bankaların finanse ettiği medyanın senaryoları üretile dursun, Kur'an hükmünü vermiş, ilanını yapmıştır. Şu ayetleri tekrar tekrar okuyalım. İmanımızı tazeleyelim. Bize dayatılan, yalan tarihe, hayal geleceğe değil Rabbimize kulak verelim:

"Onlar isyan edip de kendilerine yasaklanan şeyi işlemeye devam edince, biz de onlara: 'Aşağılık maymunlar olun!' dedik.

O zaman Rabbin İsrailoğullarına, kıyamete kadar kendilerine azabın en kötüsünü reva görecek kimseleri göndereceğini bildirmişti. Şüphesiz Rabbinin cezası pek çabuktur ve şüphesiz O çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir.

Onları bölük bölük yeryüzüne dağıttık. Onlardan iyi ve hayırlı olanlar da vardır. Olmayanlar da. İsyanlarından dönsünler diye biz onları iyilikle de kötülükle de sınadık." A'raf suresi, 166-168

Yahudiler çok mu güçlü?

Devlet kurmuşlar, ellerinde bankalar varmış, medya onlarınmış! Allah'ın mülkünde geçerli akçeler mi bunlar? Önceki helak oluş süreçlerinde de güçlüydüler? Bıldırcınla da beslendikleri olmuştu. Onlar üzerinden yürüsün diye, önlerindeki deniz yol olmuştu. O gün, Firavun'dan da güçlüydüler. Bu geçmişin sahibi, onlar değil midir? Onların helaki için, kendilerinden başka bir güce gerek de yoktur; akrep gibi kendilerini de sokarlar yeri geldiğinde. Kendi ırkından insanları bile, birinci sınıf, ikinci sınıf diye ayıran bir millet nasıl ayakta kalabilir?

Dağılmak, parçalanmak kaderleridir. Hiçbir zaman yürekli değildirler; kaçamak oynarlar. Birliktelikleri yoktur; onları birlik gibi gösteren korkuları veya menfaatleridir. On yıl, elli yıl, yüz yıl, insanlık tarihi için uzun değildir. Kader Allah'ın kaderidir; O, her şeyin zamanını tayin etmiştir. O takvim işlemektedir. Ayetler yeteri kadar açıktır: Belge için bkz. Maide, 64; Haşr, 14.
Gerçeği gizlemeye gerek yoktur

Yahudilerle savaş kıyamete kadar sürecektir. Zira Kur'an'ın işaretleri bu yöndedir.  Hadislerde de, ümmetin bozulmamış, çekirdek kadrosunun Kudüs ve çevresinde kalacağına, kıyamete kadar onların orada sebat edeceğine, en sonunda ağaçların bile müminlere yardım ettiği bir dönemin geleceğine açık işaretler vardır. Kıyametin kopması için bu şarttır.

Kendimize gelelim. Ayetleri, hadisleri bir kenara bırakmaktan Allah'a sığınalım. Elimizde Kur'an gibi bir belge, sahih hadisler olduğu halde nasıl umutsuz kalabiliriz. Nasıl, günübirlik düşünebiliriz? Biz bir ümmetiz; on dört asırdan beri süren bir cihadın içindeyiz. On dört asırdan beri sürüyor, kaç asır daha süreceğini de sadece Allah Teâlâ biliyor. Biz ise, yaşadığımız günün, bütün süreci kuşatmasını istiyoruz. Daha gerçekçi olalım. Yol uzun ama sonu Allah'ın hükmünün galip geleceği bir sondur.

Bunlar masum olabilir mi?

Kimse, dedelerinin suçuyla elbette yargılanamaz. Herkes kendi suçunu üstlenir. Dünkü Yahudilerin suçunu bugünkülere çektirmeyi makul görecek değiliz.

Ancak tarihi bir yere atamadığımız gibi gözlerimizi de kör edemeyiz. Kur'an okurken onların zulmünü dinliyoruz. Namazda, mezarda her yerde Kur'an okunurken onlar karşımıza çıkıyor. Onlarca ayette Yahudiler, İsrailoğulları zikrediliyor. Hangi sureyi açsan orada bir ayet neredeyse vardır. Hangi olayı karıştırsan da neredeyse onların bir parmağını görürsün. Bu kadar açık bir durum var önümüzde.

'Kur'an'ın anlattığı Yahudiler, o suçları irtikâp etmiş olabilir; bunlar zavallıdırlar.' demenin bir anlamı olmaz. Çünkü bizim Yahudi veya İsrailoğullarından biri ile bir savaşımız yoktur. Onlardan hata işleyenlerin hesabı Allah'a kalmıştır; biz onları muhakeme edecek durumda değiliz. Böyle bir görevimiz de yoktur. Ama Kur'an'ın zikrettiği zulümleri ve fesadı aynen devam ettirenlerin adı Yahudi olmasa bile biz karşılarında durmakla mükellef olurduk.

Bunların soyu belli, kanı belli; değişen bir şey yoktur.  Kur'an bugün inmiş kadar tazedir. Sözüne güvenilmeyen, ahdini çiğneyen, Tevrat'ı elleriyle yazan bunlar değil midir? Peygamberlerini öldüren bunlar değil midir?

Bu bir hayal değildir!

Yahudiler, defalarca sürüldü, ezilip dağıtıldı. Sonra tekrar toparlandılar. Toparlandıktan sonra, eski hallerinden ibret almayıp aynı şirretliğe devam ettiler. Fitne çıkardılar, kan döktüler. Birileri gelip onları yeniden dağıttı. Sonunda bütün dünyadaki Yahudiler bir çatı altında toplandılar. Ama onların kaderi bir arada toplanmak değildir. Elli sene, yüz sene bir devlet sahibi olmaları kalıcılık teminatı değildir. Nerede toplanırlarsa toplansınlar, nihai kaderleri Allah'ın azabına uğramak olacaktır.

İnşallah sonunda da, ağaçların bile dile geleceği bir hamle ile insanlık adına son darbeyi yiyeceklerdir. Ama şunu bilmek gerekir ki, ağaçların bile dile gelmesi, üş beş bebeğin ölümüyle oluşmayabilir. Kudurmaları boşuna değildir elbette. Allah'ın hükmü dışında bir hüküm mü var?

Milli Gazete
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41