Anasayfa » Teknoloji
100 çekirdekli işlemci
Tilera adlı adı çok fazla duyulmamış yarı iletken firması, 100 çekirdekli bir işlemci ürettiğini ve bunu önümüzdeki yıl satışa çıkaracaklarını açıkladı.
Keşfedilen gezegen sayısı 400'ü aştı
Uzayın derinliklerini araştıran gökbilimciler, güneş sisteminin dışında 32 yeni gezegen keşfetti. Astronomların keşfettiği güneş sisteminin dışında bulunan gezegen sayısı 400'den fazla oldu.
Türkiye genişbantta sınıf atladı
Cisco tarafından bu sene ikincisi yapılan Genişbant Kalite Araştırması, ülkelerin genişbant kalitesini artıracak yatırımlara devam ettiğini gösteriyor.
Herkese bedava internet
Finlandiya, ülkedeki bütün vatandaşların 1 Megabit internet hakkına sahip olduğunu açıkladı ve bu bağlantıyı herkese ücretsiz olarak sunacağını duyurdu.
İnternet için telefona gerek yok
Eutelsat'ın "tooway" adı verilen yeni ürünü, dağ tepe demeden interneti her yerden erişilebilir yapıyor. Üstelik telefona olan ihtiyacınız da sona eriyor. Videoyu izleyin.
Satürn halkalarındaki gizem!
Amerikalı bilim adamları, Cassini uzay aracının Satürn gezegeninin halkalarında keşfettiği devasa yükseltiler ve toz fırtınaları karşısında hayrete düştü.
İlk yerli uydu uzaya gönderiliyor
Türkiye'de yerli mühendislerin tasarlayıp ürettiği ilk gözetleme uydusu RASAT, gelecek yıl Rusya'nın güneydoğusundaki ''Yasny Fırlatma Üssü''nden uzaya fırlatılacak.
Beyninizi Kimler Yönetiyor?
Toplum içindeki büyük bir kitle farkında olmadan magazinsel haberler, eğlence vb faaliyetlerle oradan oraya sürükleniyor, sadece empoze edileni yapıyor. Bu filmi mutlaka izlemelisiniz!
Ücretsiz antivirüsler ne kadar güvenilir?
Birçoğumuzun sistemini koruyan ücretsiz antivirüs yazılımları yeterince güvenlik sağlayabiliyor mu?
Microsoft, Windows 7 dil paketlerini dağıtıyor
Windows 7 için otuzdan fazla dil paketi yayınlayacak olan Microsoft, geri sayıma başladı bile. Yeni eklenen diller arasında Türkçe, Arapça ve Hintçe de yer alıyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02