TOBB KARAKOÇAN'A LİSE VE YURT YAPACAK

Odalar ve Borsalar Birliğinin Karakoçana yapacağı İmam Hatip Lisesi ve yurttan oluşan eğitim kompleksi için protokol imza töreni yapıldı.

30 Ocak 2013 Çarşamba 15:19 < İLÇE

Odalar ve Borsalar Birliği’nin Karakoçan’a yapacağı İmam Hatip Lisesi ve yurttan oluşan eğitim kompleksi için protokol imza töreni yapıldı. 

TOBB’un Karakoçanda yaptıracağı 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik yurdun yapım işinin protokolü dün Ankara’da düzenlenen törenle imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Merkezinde düzenlenen imza törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, Elazığ Ticaret Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumlandağ ve çok sayıda davetli katıldı. 

Törende konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, bu önemli adımın atılmasında öncülük eden Vali Muammer Erol’a, milletvekillerine, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ ve Ticaret Borsası Başkanı M. Ali Dumandağ’a teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: “1998 yılında da TOBB olarak Elazığ’a İlköğretim Okulu yapmıştık. Bu yatırımları yapıyoruz çünkü Elazığ bizim için önemlidir. Elazığ insanı bizim için önemlidir. Elazığ geçmişten bu yana bir önemli medeniyet şehridir. Elazığ’ın halk arasındaki adı da Elaziz’dir. Elaziz bolluk ve bereketi temsilen “Azığı bol il” demektir. Elazığ insanının yani gakgoşların meziyetleri de hep göğüs kabartmıştır. Gakgoş yiğitliğin, dürüstlüğün, adaletin ve cömertliğin de adıdır. Önümüzdeki süreçte de Elazığ coğrafi konumu, avantajları ve müthiş insan kalitesi ile hem Doğu Anadolu Bölgemizin kalkınmasında, hem de ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir rol oynayacaktır. İşte bu süreçte bizim vazifemiz de Elazığ’a, Elazığ insanına yatırım yapmaktır. Bizim için en kıymetli yatırım da, eğitim için yapılan yatırımdır. Çünkü insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bakın şunu özellikle vurguluyorum: Dünyada her yatırımın riski vardır. Her yatırımdan zarar edebilirsiniz. Ama insana yapılan yatırımdan, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar etmezsiniz. Siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır. Açık söylüyorum bugün en büyük sermaye altın, petrol falan değil, eğitimli insandır.

Bir taraftan gençlerimizi çağın gereklerine göre donatırken, diğer taraftan da milli değerlerine, manevi değerlerine bağlı, kültürünü bilen nesiller yetiştirmek zorundayız. Aksi halde gelişmiş ülkelerin şu an içinde bulunduğu genç nesil sorununu bizler de yaşarız. Konfüçyus’un güzel bir sözü var diyor ki, “Karanlığa söveceğine, bir mum yak”. İşte biz TOBB olarak eğitime bu şiarla yatırım yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum”.

Elazığ Valisi Muammer Erol ise şunları söyledi: “TOBB yönetiminin bir gönül zenginliğinin nişanesi olan eğitim adına bütün memleket adına ciddi bir katkıyı bu törende Elazığ olarak yer almak bizi ziyadesiyle memnun etti. Başta sayın başkan olmak üzere TOBB yönetimine Elazığlılar adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu tür yatırımların eğitim alanında özellikle devam etmesinin herkesin beklentisi olduğunu biliyoruz. İnşallah devam eder diye diliyoruz. Karakoçan’da bir imam hatip ve pansiyon inşa ediyoruz. Sadece lise yapmak değil, pansiyon yapmak da ayrıca bir güzelliktir. Bu yönüyle de bizim acil olan bu ihtiyacımızın karşılanmasına uzatılan bu hizmet eli de verimlilik adına kat sayısı yüksek bir yatırım oldu diye bunu ifade etmek istiyorum. Bu tarz yatırımlar inşallah artarak devam etsin diye temenni ediyorum”.

Konuşmaların ardından Elazığ’ın Karakoçan ilçesine 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik yurttan oluşan eğitim kompleksinin protokolü imzalandı. 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02