TÜRKİYE’NİN SURİYE BAŞARISI

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in ABD’nin Suriye’den çekilme kararı ile ilgili yaptığı değerlendirme…

20 Aralık 2018 Perşembe 08:55 < GÜNDEM
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in ABD’nin Suriye’den çekilme kararı ile ilgili yaptığı değerlendirme…
 
ABD'nin apar topar Suriye'den çekilmesi Pentagon'un Trump karşısında gerilemesi anlamına geliyor. Siyonizm'in karargâhı çöküyor! Suriye'den çekilme kararıyla Siyonist medya ve akademiyanın Erdoğan gibi Trump'ı İsrail işbirlikçisi göstermesi de iflas etti.
 
Türkiye'nin baştan beri Suriye'deki doğru strateji ve politikalarını, başarılarını Yahudi medya/akademiya hep çarpıtarak yansıttı. Arap Baharı Suriye'ye sıçradığında Türkiye Esat'a en doğru yolu gösterirken rejimi değil halkı ve İslam/Arap dünyasını gözetti.
 
Siyonist-Haçlı Batı ittifakının amacı Esat'ı devirmek değildi; Türkiye'yi Suriye ile savaştırıp Arap Dünyasının hedefi yapmaktı. Türkiye; sınırından gelen provokatif saldırılarına rağmen Suriye ile savaşa girmedi; müdahale için uygun zamanı, şartları kolladı.
 
Türkiye Batılı müttefikleriyle birlikte ÖSO'nu kurdu. Onlar ihanet edip başarısız kıldılar ama ÖSO'nun meşruiyeti kâr aldı. Türkiye ÖSO'nu eğitip donatma gücüne sahipti. İhtiyaç duyduğu tek şey meşruiyeti idi, onu da ABD/Batılı müttefikleri sağladı!
 
Türkiye ilk önce Fırat Kalkanı Harekâtıyla dünyanın ortak düşmanı IŞİD elindeki bölgeyi aldı! Kimse itiraz edemedi. Türkiye Zeytin Dalı Harekâtıyla da terör örgütü PKK/PYD'nin elindeki bölgeyi alırken meşruiyetini korudu. Yine itiraz edilemedi!
 
Türkiye İdlib Bölgesini kuşatıp kontrolünü ele geçirirken de terör örgütleriyle müdahaleci ülkelerin yapacağı bir katliamı önledi. Türkiye tescilli terör örgütleri PKK/YPG'ye Pentagon desteğinin meşru ve sürdürülebilir olmadığını gördü, taviz vermeden bastırdı!
 
ABD ve Batılı müttefikleri, İran, Rusya meşruiyet aramadan Suriye'ye bodoslamasına girerken; Türkiye daima meşru hareket etti! Türkiye hep Suriye halklarının yararını ve İslam-Arap Dünyasının hassasiyetlerini, uluslararası meşruiyeti gözeterek hareket etti.
 
Türkiye izlediği doğru strateji ve politikalarla Suriye'de kazanan, diğerleri ise tümüyle kaybedenler oldular. Türkiye'nin Suriye'ye ilişkin çok başarılı strateji ve politikalarını İsrailci medya ve akademiya hep kamuoyuna tersine yansıttı!
 
ABD'nin Suriye'den apar topar çekilme kararını İsrailci medya/akademiya Türkiye'nin başarısı olarak göstermemek için çırpınıyor! Kamuoyu Suriye'deki gelişmelere ilişkin sağlıklı yorumları Türkiye medyasından değil; ABD ve Batı medyasından öğrenebiliyor!
 
ABD'eki Siyonist kurulu düzen medyası Başkan Trump'ı eleştirmek adına olup biteni dillendirmese Suriye'deki gelişmeler bilinemez! İsrailci yandaş ve muhalif medya/akademiya ABD-Batı medyasından daha geride Suriye'deki gelişmeleri Türkiye yararına işliyor!
 
İsrail Türkiye'de siyasi, askeri, diplomatik, bürokratik alanlarda yitirdiği gücünü/nüfuzunu medya/akademiya alanında sürdürüyor! Medya/akademiya AKP'ye yerel seçimde prim yaptırmasın diye Türkiye'nin Suriye Zaferini topluma yansıtmamak için illüzyon yapıyor.
 
Medya/akademiya gelişmeleri çarpıtarak olumsuz yansıttığı için kamuoyu Türkiye'nin Suriye zaferini algılayıp keyfini çıkaramıyor!
 
(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'İn sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
Etiketlerzeki geçkil erbakan siyonizm abd israil
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ahmet - 20 Aralık 2018 Perşembe 21:02
    MİLLİ ÜSTÜN AKIL Hep Kazanıyor YAŞASIN YENİDEN BÜYÜK VE LİDER ÜLKE TÜRKİYE
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02