ULUSLARARASI NANONG 2014 KONFERANSI

Fırat Üniversitesi 1.Uluslararası Katılımlı NanoNG 2014 Konferansına Ev Sahipliği Yaptı

22 Ağustos 2014 Cuma 02:03 < TEKNOLOJİ

Fırat Üniversitesi Nano Malzeme ve Nano Teknoloji Araştırma Laboratuvarı tarafından organize edilen “Nanoscience and Nanotechnology For Next Generation (NanoNG 2014)” uluslararası katılımlı konferans, Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Elazığ’da yapıldı. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde açılıişı yapılan konferansa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Fen Fakültesi Fizik Bölüm Başkanı ve FÜBTAM Müdürü Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu başta olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışından dünya çapında alanında oldukça büyük üne sahip olan önemli bilim insanları, mühendisler ve pek çok öğretim üyesi bu alandaki en son araştırmaları ve buluşlarını tartışmak üzere katıldı. Yaklaşık 200 katılımcının hazır bulunduğu konferansın açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölüm Başkanı ve FÜBTAM Müdürü  Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu, bu konferansa, Nano malzemeler, Nano malzemelerin üretimi ve karakterizasyonu, teknolojide kullanımı, günümüzdeki ve gelecekteki yeri hakkındaki fikir ve tartışmaların geniş çerçevede ele alınacağını ve  bu yıl ilk defa Elazığ’da düzenlediklerini belirterek, konferansa katılan bilim insanlarının poster sunumu ve sözlü bildiri sunacaklarını söyledi.

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, nano teknolojinin 21. Yüzyılın en kritik ve önemli konularından biri olduğunu belirterek, bu konferans sayesinde nano teknoloji alanında diğer ülkelerdeki üniversiteler ile bilimsel işbirlikleri yaparak, bunu Türkiye yararına kullanmak istediklerini belirtti.

 

       Protokol ve açılış konuşmalarının ardından konferans Fırat Üniversitesi Kongre Merkezi’nde bilim adamlarının sunumları ile devam etti. Konferans süresince  bilimsel anlamda yapılan etkinliklerin ardından dünyanın dörtbir yanından konferansa katılan bilim insanlarına Elazığ’ın tarihi ve turistik yerleri gezdirilerek Elazığımızın, Üniversitemizin, kültürümüzün ve mutfağımızın tüm dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunuldu.
EG.

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41