VALİ KALDIRIM BİR MÜJDE DAHA VERDİ- SİVRİCE’YE ADVENTURE PARK VE ZİPLİNE PROJESİ

Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu kez Sivrice İlçesi Hazar Gölü’nde turizmin geliştirilmesi adına adventure park ve zipline proje çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

18 Şubat 2018 Pazar 22:53 < GÜNDEM


Göreve başladığı günden beri, Elazığ’ın ekonomik, kültürel ve turizm potansiyellerini ülke ve tüm dünya tarafından bilinmesi ve tanıtılması yönünde birçok çalışmaya imza atan Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yeni bir projesini daha paylaştı….

Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu kez Sivrice İlçesi Hazar Gölü’nde turizmin geliştirilmesi adına adventure park ve zipline proje çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Vali Kaldırım; “Türkiye de böyle bir yer yok. Anadolu’da çok önemli bir merkez" dedi ve kolları sıvadı.

 “YERLİ VE YABANCI TURİZME KAZANDIRILMALI”

Hemen her açıklamasında özellikle birçok turizm alanını bünyesinde barındıran Sivrice İlçesi’nin geliştirilmesi için çalışma yaptıklarını ifade eden Vali Kaldırım, Manzarası ve yeşil ile mavinin buluştuğu Hazar Gölü ve Hazar Baba Dağı’nın yerli ve yabancı turizme kazandırılması gerektiğini vurguluyordu.

“ADVENTURE PARK VE ZİPLİNE PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Vali Kaldırım resmi twitter hesabında bu kez, Hazar Gölü’nde turizmi geliştirmek ve çeşitlendirmek için son yıllarda birbirinden farklı heyecan içeren; aynı zamanda insanların kaliteli zaman geçirmesi ve eğlenmesi için düzenlenen parkurlardan oluşan adventure park ve zipline projesi için çalışmaların devam ettiğini duyurdu.
Macera parkları, yüksek ve ip parkurlarının yer aldığı, yetişkin ve çocukların eğlenceli ve kaliteli zaman geçireceği adventure park ve zipline projesi’nin tamamlanmasıyla Elazığ ve Sivrice Bölgesinin turizm anlamında daha hızlı gelişmesi sağlanacak.

Adventure Park Nedir?

Adventure parklar (macera parkları) insanların kaliteli zaman geçirmesi ve eğlenmesi için hizmet verir. Bir yerleşme merkezinde halkın gezip hava alması için düzenlenmiş ağaçlı ve çiçekli büyük bahçelerdir. İçinde insanların heyecan veren spor ve hareketler yapacağı platformlar yer alır.

Zipline Nedir?

Zipline belirli bir yükseklikten kendisinden daha alçak olan bir noktaya dağcılık harneslerini (zırhlı kuşam) ve makaralarını çelik halat üzerine bağlayarak ilerleme şeklidir.

Zipline hattı ise belirli bir yükseklikten daha alçak bir noktaya çelik halat üzerine bağlanmış olan makara ve bağlantı aparatları yardımıyla aşağı doğru kayma ve gezinme biçimine denir. Zipline hatlarının yükseklikleri doğal veya yapay şekilde oluşturulabilir.

 VALİ KALDIRIM, HARPUT VAKFI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU - TIKLAYIN 

 ELAZIĞ, ULUSLARARASI CİDDE TURİZM FUARI’NA KATILIYOR - TIKLAYIN 

 ELAZIĞ HAZAR GÖLÜ TANITIM FİLMİ - TIKLAYIN 

M.T

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım sivrice hazar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02