VALİ KALDIRIM’DAN ELAZIĞSPOR AÇIKLAMASI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Elazığspor camiasının bugün yaşadığı transfer tahtasındaki heyecanlı saatler ve son durum hakkında açıklamalarda bulundu…

01 Şubat 2019 Cuma 00:24 < SPOR

 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Elazığspor camiasının bugün yaşadığı transfer tahtasındaki heyecanlı saatler ve son durum hakkında açıklamalarda bulundu…

Elazığspor’da transfer yasağının kaldırılması için yoğun çaba sarf eden Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Kanal Fırat Televizyonunda canlı olarak yayınlanan ve Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programına telefon bağlantısı ile bağlanarak Elazığspor’un transfer tahtası ile ilgili açıklamada bulundu.
 
“MÜJDE VERİLMİŞTİ AMA TEKRARLAYALIM, TAHTA AÇILDI”
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Şehir çok rahat uyuyabilir bu gece. Müjde verilmişti ama tekrarlayalım tahta açıldı, tahtayı kırdık sorun yok. Tahta açıldı herkes rahat olsun. Şu anda da transfer çalışmaları devam ediyor. Yönetim ve arkadaşlar. Bu aşamaya geldik, tahta açıldı, herkes rahat bir nefes aldı. Kolay olmadı zor bir süreçti. Aslında biz bu süreci 2 haftadır sessiz sessiz derinden yürütüyorduk; kulüple, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Asilhan Bey ile Ticaret Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ile yürütüyorduk. Sessiz ama yoğun bir çalışma yürüttük. Son 3 gündür gitti geldi, gitti geldi. Ben İstanbul’daydım. Adeta burada kamp kurduk, başarılı olduk, hayırlı neticeyi almış olduk” ifadelerini kullandı.
 
“İNŞALLAH EN GÜZEL TRANSFERLER YAPILACAK”

Vali Kaldırım, “Bundan sonra Elazığspor’un futbolcuları ayrıldı, alttan profesyonel yaptılar onunla devam ediliyordu, tabi transfer yapılması lazım, kaynak oluşması lazım şehrin takımı sahiplenmesi lazım, yönetim oluşturulması lazım. Şu anda kayyum yönetiyor. Hem yeni yönetimi kurup, hem taraftara sahip çıkarak yeni transferlerle İnşallah önce takımı ligde tutup, sağlam bir kaynak finansmana oturtup gelecek sezonlara öyle bakmak lazım. Biraz vakit daraldığı için futbolcu bulmakta zor. Arkadaşlar çok ince eleyip sık dokuyorlar. İnşallah en güzel transferler yapılacak. İçlerinde yabancı oyuncular da var, tecrübeli oyuncular da var” şeklinde konuştu.
 
“ELAZIĞSPOR YAŞAMASI GEREKEN BİR MARKA”

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bundan sonra ben takımı sahiplenecek yeni bir yönetimin oluşması gerektiğini düşünüyorum. İstişareler yapacağız, kulübü en iyi taşıyacak hem bu sezonu taşıyacak, hem de geleceğe dönük oluşum yapacak ve herkesin güveneceği bir yönetim oluşması lazım. Biz tahta işiyle uğraştığımız için geri planda bıraktık ama yarın oturur konuşuruz. Herkesin sahipleneceği, güveneceği bir yönetim oluşması lazım. Gerçekten Elazığspor yaşaması gereken bir marka, kentin önemli bir spor kulübü. Türkiye’de ses getiren bir kulüp. Yaşaması önemliydi. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BUNDAN SONRA KULÜBÜ YAŞATMAK ŞEHRE DÜŞÜYOR”

 “Takıma sahip çıksınlar, takımı desteklesinler. Ben herkesin kenetlenmesini, marka değerimize sahip çıkmalarını arzu ediyorum, istiyorum. Budan sonra kulübü yaşatmak şehre düşüyor. Bu markalar şehrin değerleri. Dolayısıyla hiçbir ayrım yapmadan bu marka her şeyin üstünde. Bu markayı sahiplenmek gerekir. Ben herkesin katkısı olduğunu görüyorum. Bütün iş adamlarımızın, bütün şehrin aktörlerinin, taraftarlarının sahip çıkası gerektiğini düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“BU NETİCEYİ ALMAMIZDA KANAL FIRAT’IN DA EMEĞİ BÜYÜK”
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Özellikle Kulüp Başkanımızın, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan Bey’in, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Bey’in, Şahin Şerifoğulları son dakika devreye girdi çok büyük katkısı oldu, Tolga Bey’in katkısı oldu, Milletvekillerimizin katkısı oldu, herkesin bir emeği, katkısı oldu. Eski Kulüp Başkanlarından Selçuk Bey’in ciddi katkısı oldu. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten iyi bir bütünlük ortaya koyduk, birliktelik ortaya koyduk. Bundan sonra da bu markaya sahip çıkmamız lazım, göz bebeğimiz gibi korumamız lazım. Medyaya da ayrıca teşekkür ediyorum Kanal Fırat Televizyonu olarak gerçekten çok duyarlı davrandınız. Pozitif bir yaklaşımla bu neticeyi almamızda Kanal Fırat’ın katkısı, emeği büyük, herkese teşekkür ediyorum. İnşallah güzel transfer haberleriyle de süreç neticelenmiş olur” ifadelerine yer verdi.

“BAŞARININ GELMESİ DE SAHİPLENMEYE BAĞLI”

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Transfer görüşmeleri var onlarla ilgileniyoruz. Bu şehrin başarısı bunu böyle görelim. Bundan sonraya odaklanalım. Elazığspor maalesef kapanma sürecine girecekti bu tahta açılmazsa ve transfer yapılmasaydı. Malum açıldı, herkesin gönlüne yer etmiş. Türkiye’ye mal olmuş bir kulüp. Önemli, herkes sahiplensin, borçları var, başarının gelmesi de sahiplenmeye bağlı. Kim ne kadar kenetlenirse o kadar başarılı olunur. İsimler önemli değil, Elazığspor yaşasın gerisi önemli değil” ifadelerini kullandı.

“BEN SPORUN İÇİNDEN GELEN BİRİSİ OLDUĞUM İÇİN BUNUN FARKINDAYIM”

“Sporun içinden gelen biriyim. Seviyorum. Futbolu seven birisiyim, kulüplerin özellikle şehre her açıdan ne kadar değer katacağı, marka değeri arttıracağını, onların sosyal hayatından şehrin sosyal etkinliklerine kadar, gençlerin daha sağlıklı yetişmesine kadar ekonomisine kadar katkısı var. Ben sporun içinden gelen birisi olduğum için bunun farkındayım. Elazığ gibi futbolla haşır neşir bir şehir bulmak zor. İnşallah biz bunu iyi değerlendirip takımı yaşatıp ayakta tutup bunu akademi mantığıyla yönetebilirsek, gençlere dokunan amatör kulüplere dokunan, gençler yetiştiren Elazığ güvenli bir şehir dolayısıyla gençleri de Elazığspor vasıtasıyla bir yerlere getirerek arzulanan noktaya gelmiş olacağız. Takımı sağlıklı hale getirelim arkadaşlarımız transfere uğraşıyor. İnşallah takım bu sene ligde kalır. Ama seyircilerimiz de merak etmesin. Takıma sahip çıksınlar, karınca karaınca destek versinler. Kampanyamız devam ediyor orada yardım etsinler. Bu süreci sağlıklı bir sürede neticelendirelim. Ondan sonra inşallah hafta sonu dönerim” şeklinde konuştu.
 
VALİ KALDIRIM’DAN TEŞEKKÜR

Birkaç kişiye özellikle teşekkür edeyim; Asilhan Bey, Ahmet Yaşar Bey, Kulüp Başkanımız Sebahattin Bey, eski Kulüp Başkanlarımız Selçuk Bey ve Sedat Bey’in gerçekten büyük katkıları oldu. Şahin Şerifoğulları Bey, Tolga Ağar son dakika federasyonla ilgili girişimler yaptı. Hüseyin Kalpar dosyasının çözülmesinde ağırlığını koydu. Milletvekillerimizin katkısı oldu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Özellikle Birevim Elazığ’dan çıkan bir marka ve bize gerçekten sponsor oldu. Maddi konuda çok büyük destek verdi. Hasetten teşekkür ediyorum. Orada Murat Beyler, Mahir Beyler ikisi de Elazığlılar, has Elazığlı olduklarını gösterdiler. Biz kendilerinden rica ettiğimizde bir buçuk milyonu anında gönderdiler. Teşekkür ediyorum.
 
Selçuk Koyuncu yine bir iş adamımız o da sağ olsun yine devreye girdi son anda. Organize Sanayi Bölgemiz, Borsamız, Elazığ’dan iş adamlarımız gerçekten herkes elinden gelen desteği yaptı. Hem havuzda bir buçuk milyonu aşkın para toplandı. Özellikle sizler kampanyaya destek verdiniz, kampanyayı yayınladınız yapılan canlı yayınlarla. Orada destek veren az, çok destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. El birliği le bu başarıyı sağladık. İnşallah bundan sonrası daha güzel olur” diye kaydetti.

 ELAZIĞSPOR TRANSFERDE ATAĞA KALKTI  TIKLAYIN 

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım transfer elazığspor devre arası transfer elazığspor yönetimi birevim
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 0.0000     EURO 0.0000     IMKB 0     ALTIN 0,000    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:30
Öğle 12:13
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:02