VALİ KALDIRIM’DAN HAZARBABA KAYAK MERKEZİ’NE YENİ 4 PİST VE SNOWBOAR MÜJDESİ

Dubaili işadamlarının Elazığ’a yatırım yapmak için 3 bin dönümlük yer istemeleri, ardından orciğin tescilleneceği haberi ve şimdi de Hazarbaba kayak merkezine yeni 4 pist ve bir Snowboar parkuru yapılacağı müjdesi...

04 Kasım 2017 Cumartesi 23:32 < GÜNDEM


Önce Dubaili işadamlarının Elazığ’a yatırım yapmak için 3 bin dönümlük yer istemeleri, ardından orciğin tescilleneceği haberi ve şimdi de Hazarbaba kayak merkezine  4 yeni pist ve bir Snowboar parkuru yapılacağı müjdesi geldi...

Göreve başladığı günden bu yana Elazığ'ın kalkınması ve gelişmesi için büyük çaba gösteren Vali Çetin Oktay Kaldırım Elazığ için umut olan müjdeli haberleri arka arkaya vermeye devam ediyor.

Önce Dubaili işadamlarını Elazığ’a davet edip yatırım için bütün imkanları seferber eden Vali Çetin Oktay Kaldırım’dan bu kez Hazarbaba kayak merkezi ile ilgili müjde geldi.

Dubaili işadamları olumlu dönüş yaparken, Elazığ’a yatırım yapmak için arazi talebinde bulundular.

Eğitim, turizm ve sağlık alanında yatırım yapacak olan Duabaili işadamlarının ardından ikinci bir müjde daha Elazığlılara duyuruldu.

Elazığ’ın meşhur ürünü orcik tescillenmek için gün sayarken, yıllardır gereken ilgiyi görmeyen ve yatırım bekleyen Türkiye’nin göl gören sayılı kayak merkezlerinden olan Hazarbaba Kayak Merkezi için ilk önemli adım atıldı.

Elazığ’ın turizm potansiyelini artıracak olan ve bölgenin önemli kayak merkezi haline gelebilecek olan Hazarbaba kayak merkezi ile ilgili müjdeyi Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabı üzerinden verdi.

Vali Kaldırım mesajında işadamlarıyla birlikte Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunduktan sonra çift göl manzaralı Hazarbaba Kayak Merkezine 4 pist ve bir snowboar parkuru kazandıracaklarını ifade etti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar ve yatırımcılarla birlikte postallarını giyerek, bölgeyi karış karış dolaşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, incelemelerin ardından beklenen müjdeli haberi de geciktirmedi.
M.T
 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım elazığ valiliği hazar sedat acar mehmet sabuncu sivrice
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 7.3985     EURO 9.0105     IMKB 1542     ALTIN 442,399    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:02