VALİ ZORLUOĞLU BASKİL’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

İlçe gezilerini Baskil ile sürdüren Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Baskil ilçesinde denetleme ve incelemelerde bulundu, yapılan bir toplantıda muhtarların sorunlarını dinledi.

05 Eylül 2015 Cumartesi 12:20 < İLÇE

İlçe gezilerini Baskil ile sürdüren Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Baskil ilçesinde denetleme ve incelemelerde bulundu, yapılan bir toplantıda muhtarların sorunlarını dinledi.

Vali Zorluoğlu Baskil’e gelişinde önce Baskil Kaymakamlığını ziyaret ederek   Kaymakam Uhut Emre Koyuncu’dan ilçenin sorunları hakkında brifing aldıktan sonra Baskil Hükümet Konağında yer alan birimleri gezdi.

Baskil Belediyesini de ziyaret ederek Belediye Başkanı İhsan Akmurat’tan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra Basil İlçe Emniyet Amirliği, Baskil İlçe Jandarma Komutanlığında denetlemelerde bulundu, ardından da Baskil halkı ve esnaflarıyla da sohbet edip sorunlarını dinledi.

Şakir Benzeş Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz,  Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu,  Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, kamu kurumlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılışında ziyaret amacı ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu, toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyeceklerini kaydederek şunları söyledi, “Bugün Baskil ilçemizi ziyaret etme imkânı bulduk. Kaymakam ve Belediye Başkanımız bize Baskil ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdiler, projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Bu sorunlara gerek Özel İdare, gerekse genel bütçe imkânları ile çözüm bulmaya çalışacağız. Baskil, Elazığ’ın en eski ilçelerinden bir tanesidir, alan olarak da en büyük ilçesidir.  Baskil’in en önemli ürünü elbette ki kayısıdır. Kayısının katma değerini artırmak için neler yapılabileceği konusunda yaptığımız toplantılarda değerlendirmelerde bulunduk. Kayısı gerek Elazığ gerekse de ülke ekonomisi için çok kıymetli bir mahsuldür. Bunun üzerinde daha bilimsel ve metodolojik olarak çalışmamız lazım. Kayısının bu yöreye daha fazla katkı sağlayacak, insanlarımıza daha fazla kaynak getirecek hale getirmemiz gerekiyor. Bu konu bizimde sürekli gündemimizde yer alacaktır”.

Ülkede yaşanan terör hadiselerine de değinen Vali Zorluoğlu, muhtarlardan bu konuda daha hassas davranmaları ve güvenlik güçleri ile irtibatlarını artırarak duyarlı olmalarını istedi. Toplantıda daha sonra muhtarlar çeşitli konulardaki taleplerini dile getirdiler. Bir soru üzerine kayısı üreticilerinin yaşadıkları don hasarına karşı ödenecek zarar bedeli hakkında bilgi vererek konuyu yakından takip ettiklerini açıklayarak toplantıda gündeme getirilen konuların, talep ve şikâyetlerin takipçisi olacaklarını ve sorunlara çözüm bulmanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Toplantının sonunda ise Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu ve Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ta ziyaretten dolayı Vali Zorluoğlu’na teşekkür ettiler.

HG

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41