ZERE AİLESİNDEN EBEVEYNLERE MESAJ

Cezaevinde kansere yakalandığı için Cumhurbaşkanı tarafından affedilen DHKP-C terör örgütü hükümlüsü Güler Zere'nin babası Haydar Zere, anne babalara önemli mesajlar verdi.

13 Şubat 2010 Cumartesi 18:45 < KADIN-AİLE
    Cezaevinde kansere yakalandığı için Cumhurbaşkanı tarafından affedilen DHKP-C terör örgütü hükümlüsü Güler Zere'nin babası Haydar Zere, kızının örgüte üye olduğunu öğrendikten sonra iş işten geçtiğini anlatarak, çocuklarının başına gelenlerden dolayı eşiyle birlikte kendilerini sorguladıklarını söyledi.

    Güler'in örgüt üyeliğini "gençlik hatası" olarak değerlendiren acılı baba Haydar Zere, yaşadıklarını anlatırken, "Hangi anne-baba çocuğunun o duruma düşmesini ister? Dönüp arkama baktığımda velilere, 'Çocuklarınıza sahip çıkın. Onları boş bırakmayın. Ne yapıp ettiklerini takip edin!' uyarısını yapmak istiyorum" dedi.

    Aslen Tuncelili olduğunu ancak 50 yıldır Elazığ'da oturduklarını dile getiren Haydar Zere, kızının tedavi gördüğü Adana'da aylarca kaldığına, dolayısıyla hayat düzeninin altüst olduğuna değindi.

    Baba Zere, kızı Güler Zere'nin sağlık durumu konusunda ise, "İstanbul'da evde kalıyor. Tedavi için hastaneye gidip geliyor. Eskisine göre biraz daha iyi" bilgisini aktardı.

    Terör örgütü propagandası yapmak ve örgüt üyesi olarak birçok suçu işlemekten hükümlü 37 yaşındaki Güler Zere, 14 yıl tutuklu kaldığı cezaevinde kansere yakalanmasının ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde kanser tedavisi görürken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından affedilerek, tedavi için İstanbul'a götürüldü.         
   
    Baba Haydar Zere, aile olarak yaşadıkları üzüntüyü "Hangi anne-baba çocuğunun o duruma düşmesini ister!" sözleriyle dile getirdi. Baba Zere, kızının Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda cezasını çektiği ve Balcalı Hastanesi'nde ağız kanseri tedavisi gördüğü dönemlerde çok büyük acılar çektiklerine vurgu yaptı. "Her gün ölüp ölüp dirildik" diyen Haydar Zere, Güler'in örgüt üyeliğini 'gençlik hatası' olarak değerlendirdi.

    Kızının demokrasi mücadelesi vermesini desteklediğini fakat yöntemlerini yanlış bulduğunu savunan baba Zere, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anne-babası olarak bizler de kendimizi sorguluyoruz. Güler, lise son sınıftayken örgüte girdi. Okuyordu. Örgüte gireceği kimin aklına gelirdi? Böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmezdi. Biz olayı öğrendikten sonra da iş işten geçti. Dönüp arkama baktığımda velilere, 'Çocuklarınıza sahip çıkın. Onları boş bırakmayın. Ne yapıp, ettiklerini takip edin.' uyarısını yapmak istiyorum."

    Aslen Tuncelili olduğunu ancak 50 yıldır Elazığ'da oturduklarını dile getiren Zere, kızının tedavi gördüğü Adana'da aylarca kalması nedeniyle hayat düzeninin altüst olduğuna dikkat çekti. Çocuğunun yaşadıklarının sağlığını bozduğunu ve şu anda psikolojik tedavi gördüğünü anımsatan 2 çocuk babası Zere, mahkûm kızının İstanbul'da tedavi gördüğünü yineledi.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 8.7024     EURO 10.3111     IMKB 1383     ALTIN 491,064    
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:05
Güneş 04:55
Öğle 12:32
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:41